Reklama

Reklama

To jest przychodnia lekarska - w Łodzi! [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 6 mar 2020 14:26
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na Polesiu poradnie lekarzy specjalistów zostaną skupione w trzech placówkach: na Maratońskiej, Kasprzaka oraz Wileńskiej. Pierwsza z nich przeszła właśnie gruntowny remont. 

O dobrych wieściach dla pacjentów z Polesia poinformował na konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi, Adam Wieczorek.

- Przy ul. Maratońskiej 71 wyremontowana została poradnia specjalistyczna należąca do Miejskiego Centrum Medycznego Polesie. Naszym pacjentom porady będą udzielane w pomieszczeniach zmodernizowanych w jak najwyższym standardzie. Wyremontowane zostały: główny hol i pomieszczenia znajdujące się na pierwszy piętrze – kilkanaście gabinetów lekarskich. MCM Polesie to aż 8 poradni w całej dzielnicy. Ale specjalistkę chcemy skupić w trzech przychodniach: na Maratońskiej, na Kasprzaka oraz na Wileńskiej. Tu też przygotowujemy całą „bazę” niezbędną do bardzo dobrej diagnostyki. Na Maratońskiej w trakcie budowy mamy pracownię RTG. Zaś w czerwcu kupiliśmy 2 nowoczesne aparaty ultrasonograficzne, z czego jeden trafił do przychodni „Maratońska”. W ten sposób na Polesiu powstają trzy profesjonalne Centra Specjalistyczne. Na Maratońskiej, Kasprzaka oraz Wileńskiej. Dwie ostatnie poradnie też planowane są do modernizacji – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi

W tej chwili w przychodni przy ulicy Maratońskiej przyjmuje kilku lekarzy różnych specjalności. Pacjenci mogą leczyć się u okulisty, ginekologa, laryngologa, ortopedy dziecięcego i endokrynologa. A to jeszcze nie koniec.

- Zaś do czerwca będziemy tu mieć jeszcze: stomatologa – również dziecięcego, ortopedę oraz chirurga. Już dziś na Kasprzaka mamy chociażby: laryngologię, ginekologię, a będziemy też mieć urologię i ortopedię. I działa tu profesjonalna rehabilitacja. Przy Wileńskiej przyjmie pacjenta m.in. ginekolog czy logopeda – powiedziała Monika Nogala, dyrektor MCM Polesie

Przychodnia przy ulicy Maratońskiej została zmodernizowana za ok. 1 mln złotych. W budynku pojawiła się nowa wykładzina, oświetlenie oraz dźwiękoszczelne drzwi. Dzięki tym pracom dostępność do porad lekarza internisty (wizyta jest umawiana zazwyczaj jeszcze na ten sam dzień, w którym dzwonimy) będzie od teraz szła z większym komfortem pacjentów. A jak zapowiadają władze MCM Polesie, to nie koniec zmian.

!reklama!

Centrum medyczne na Polesiu planuje na Maratońskiej, kolejne inwestycje. Do programu Dostępność plus złożyło wniosek na 800 tys. zł. Z tego projektu chce: zmodernizować korytarze na parterze, pozostałe gabinety lekarzy, klatkę schodową, rejestrację oraz wykonać nowy podjazd do budynku – wszystko dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.