Reklama

Reklama

Tomek Haładaj - wystawa malarstwo / film

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tomek Haładaj - wystawa malarstwo / film - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wernisaż wystawy Tomka Haładaja w Łódź OFF Piotrkowska Center już w najbliższy piątek!

Reklama

Wystawa Tomka Haładaja - malarstwo / film

Do głosu dochodzi właśnie młode pokolenie artystów. Tomek Haładaj (rocznik ’96), który jest studentem łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, debiutuje indywidualną wystawą malarstwa i filmu eksperymentalnego. Galeria OFF zaprasza na wernisaż w najbliższy piątek (8 listopada) o godz. 19:00. Wystawa w OFF Piotrkowska Center potrwa tylko do 22 listopada.

Większość prac, które składają się na wystawę w Galerii OFF, powstała w ciągu ostatniego roku. Artysta pokaże swoje malarstwo olejne połączone z montażem przedmiotów oraz dwa filmy eksperymentalne: „Muchy” i „Leśnym śladem”.

Tomek Haładaj musi tworzyć, nie z jakiś zewnętrznych naporów, ale z własnej, nieodpartej potrzeby kreacji. Generuje w sztuce osobistą i bardzo oryginalną czasoprzestrzeń, fantasmagoryczny świat nieosadzony w żadnym konkretnym miejscu, niespełniający żadnych założeń logiki i sensu.

Artysta jest też dowodem na to, że podział sztuki na dyscypliny jest bardzo iluzoryczny. Haładaj łączy i zaciera między sobą wiele dziedzin tworząc w obrębie malarstwa, kolażu, asamblażu, rzeźby, scenografii, filmu, rysunku, grafiki, kostiumu, ale także i deskorolki, która stanowi dla niego równoważne narzędzie ekspresji i źródło inspiracji światopoglądowej. W twórczości Haładaja różne techniki są ze sobą wolno zestawione, czego efektem są prace, które istnieją w oparciu o własny, absolutnie autentyczny i nieskrępowany byt.

Twórczość Tomka Haładaja można by określić jako szalony teatr podświadomości, spójny z czasem w jakim powstaje, ale z pełną samoświadomością artysty, jego stanem emocjonalnym i życiową postawą. To bardzo szczera i osobista, a przy tym wiarygodna propozycja sztuki jako nieskrępowanej, pełnej autonomii wartości ludzkiego życia.

WYSTAWA: Tomek Haładaj – malarstwo / film
WERNISAŻ: 8 listopada 2019, piątek, godz. 19:00
CZAS TRWANIA: 8-22 listopada 2019, codziennie w godz. 16:00–21:00
MIEJSCE: Galeria OFF / OFF Piotrkowska Center, wejście korytarzem obok sklepu Pan tu nie stał albo przez cocktail bar Spaleni Słońcem.


Źródło: OFF-Piotrkowska Center

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy