Reklama

TOP 5 najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Łodzi. W jakich miejscach kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przecięcia jakich ulic znalazły się w niechlubnym rankingu najniebezpieczniejszych łódzkich skrzyżowań? Biorąc pod uwagę dane z roku ubiegłego sporządziliśmy listę skrzyżowań pod względem największej liczby wypadków oraz osób rannych. W tych miejscach warto wykazać się wyjątkową czujnością i obowiązkowo zwolnić.

Na jakich skrzyżowaniach w Łodzi dochodzi do największej liczby wypadków?

!reklama!

Biorąc pod uwagę zeszłoroczne statystyki, wypadków wynikających z nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu było w Łodzi 231.

W 202 przypadkach wypadek był konsekwencją niedostosowania prędkości do warunków, a w 123 przypadkach był rezultatem nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu. W 39 przypadkach wypadek został spowodowany zignorowaniem sygnalizacji świetlnej.

W roku 2020 na łódzkich drogach doszło do 919 wypadków, obrażeń doznało 1065 osób, a 26 osób zginęło.

Kryterium rankingu najniebezpieczniejszych skrzyżowań była liczba wypadków oraz liczba osób poszkodowanych. Za wypadek drogowy uznaje się zdarzenie drogowe, w którym jakaś osoba odniosła obrażenia.

TOP 5 najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Łodzi w 2020 roku: 
  1. Mickiewicza/Żeromskiego – 7 wypadków, 11 rannych, 22 kolizje
  2. Włókniarzy/Bandurskiego - 7 wypadków, 8 rannych, 59 kolizji
  3. Włókniarzy/11 listopada – 6 wypadków, 9 osób rannych i 8 kolizji
  4. Limanowskiego/Włókniarzy – 6 wypadków, 7 osób rannych (w tym jedna ze skutkiem śmiertelnym), 96 kolizji
  5. Konstantynowska/ al. Unii - 5 wypadków, 5 osób rannych, 12 kolizji
- Warto zwrócić uwagę na kryteria, wg. których ułożony jest ranking. Czynnikami decydującym o pozycji na liście najniebezpieczniejszych skrzyżowań jest liczba wypadków oraz liczba osób poszkodowanych. Gdyby z założenia przyjąć, że o niebezpieczeństwie na skrzyżowaniu decyduje liczba kolizji drogowych, skrzyżowanie z miejsca piątego znalazłoby się na szczycie. – tłumaczy Marzanna Boratyńska z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Do skrzyżowań z największą liczbą kolizji drogowych należą m.in. przecięcia ulic Pabianickiej i Paderewskiego czy Strykowskiej i Wojska Polskiego.

Polecamy: Łódzki poseł Tomasz Zimoch odchodzi z Koalicji Obywatelskiej. „Pozostaję posłem opozycji, będę niezrzeszonym, zawsze bezpartyjnym”

W jakich porach dnia dochodzi w Łodzi do największej liczby wypadków?

Analizując dane z zeszłego roku do największej liczby zdarzeń drogowych na łódzkich drogach doszło w marcu i październiku, a najmniej we wrześniu i lipcu. Bez zaskoczenia, statystycznie do największej liczby wypadków dochodziło w piątki – wartości te zwiększały się szczególnie w miesiącach letnich.

Do największej liczby wypadków dochodziło w godzinach od 15:00 do 18:00, czyli w okresie największego ruchu na drogach. Co ciekawe, w godzinach porannych (7:00 – 10:00) mimo zwiększonego ruchu wypadków było znacznie niemal dwa razy mniej niż popołudniami.

Marzanna Boratyńska zwraca uwagę, że popołudniami, już po pracy dużo więcej poruszamy się po mieście – wykonujemy znacznie więcej kursów, jak choćby pojechanie na zakupy czy na pocztę, stąd takie tendencje w statystykach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy