Na jakich skrzyżowaniach w Łodzi dochodzi do największej liczby wypadków?
!reklama!Biorąc pod uwagę zeszłoroczne statystyki, wypadków wynikających z nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu było w Łodzi 231.
W 202 przypadkach wypadek był konsekwencją niedostosowania prędkości do warunków, a w 123 przypadkach był rezultatem nieudzielenia pierwszeństwa pieszemu. W 39 przypadkach wypadek został spowodowany zignorowaniem sygnalizacji świetlnej.
W roku 2020 na łódzkich drogach doszło do 919 wypadków, obrażeń doznało 1065 osób, a 26 osób zginęło.
Kryterium rankingu najniebezpieczniejszych skrzyżowań była liczba wypadków oraz liczba osób poszkodowanych. Za wypadek drogowy uznaje się zdarzenie drogowe, w którym jakaś osoba odniosła obrażenia.
TOP 5 najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Łodzi w 2020 roku:
- Mickiewicza/Żeromskiego – 7 wypadków, 11 rannych, 22 kolizje
- Włókniarzy/Bandurskiego - 7 wypadków, 8 rannych, 59 kolizji
- Włókniarzy/11 listopada – 6 wypadków, 9 osób rannych i 8 kolizji
- Limanowskiego/Włókniarzy – 6 wypadków, 7 osób rannych (w tym jedna ze skutkiem śmiertelnym), 96 kolizji
- Konstantynowska/ al. Unii - 5 wypadków, 5 osób rannych, 12 kolizji
Do skrzyżowań z największą liczbą kolizji drogowych należą m.in. przecięcia ulic Pabianickiej i Paderewskiego czy Strykowskiej i Wojska Polskiego.
W jakich porach dnia dochodzi w Łodzi do największej liczby wypadków?
Analizując dane z zeszłego roku do największej liczby zdarzeń drogowych na łódzkich drogach doszło w marcu i październiku, a najmniej we wrześniu i lipcu. Bez zaskoczenia, statystycznie do największej liczby wypadków dochodziło w piątki – wartości te zwiększały się szczególnie w miesiącach letnich.Do największej liczby wypadków dochodziło w godzinach od 15:00 do 18:00, czyli w okresie największego ruchu na drogach. Co ciekawe, w godzinach porannych (7:00 – 10:00) mimo zwiększonego ruchu wypadków było znacznie niemal dwa razy mniej niż popołudniami.
Marzanna Boratyńska zwraca uwagę, że popołudniami, już po pracy dużo więcej poruszamy się po mieście – wykonujemy znacznie więcej kursów, jak choćby pojechanie na zakupy czy na pocztę, stąd takie tendencje w statystykach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.