"Muzyka bez ograniczeń" - tak promuje swoją sztukę wokalną Susanna Jara, kompozytorka, wokalistka, aranżerka i autorka tekstów. W istocie, artystkę tę cechuje wyjątkowa wszechstronność. Jara eksploruje różne gatunki: muzykę klasyczną, teatralną, cerkiewną i współczesną, folk, folklor, i jazz. Bardzo chętnie improwizuje. Gra na skrzypcach i innych instrumentach smyczkowych, lecz najważniejszym medium jest dla niej jednak głos ludzki. W jej różnorodnym repertuarze znajdą się m.in. pieśni z Karpat w wielogłosowych aranżacjach, piosenka estradowa, kompozycje autorskie, jazz i pieśni Karola Szymanowskiego.
W Boguszycach Susanna Jara przedstawi dwa programy o kontrastującym charakterze. W kościele pw. św. Stanisława zabrzmi „Sacrum Profanum” – pełen liryzmu i kontemplacji program tria S.H.A. Jara wystąpi z wokalistką Hanką Wójciak i gitarzystą Jackiem Długoszem. W Centrum Aktywności Kulturalnej w wykonaniu Susanny Jary z zespołem zabrzmi muzyka bardziej dynamiczna i pełną energii, między innymi tradycyjne pieśni wschodniosłowiańskie i autorskie kompozycje artystki.
Przed koncertem będą też wydarzenia towarzyszące: - kiermasz o godz. 15 - m.in. stoiska Wiosek i Zagród Tematycznych działających w regionie, a także rękodzieło, degustacja potraw regionalnych oraz „Muzyka ludowa regionu rawskiego” – plenerowa wystawa fotografii i publikacji we współpracy z Muzeum Ziemi Rawskiej.
SACRUM PROFANUM /
DŹWIĘKI UTKANE Z KARPAT
BOGUSZYCE
6 LIPCA 2019 / SOBOTA / 16.00 I 18.00
WYCIECZKA
Trasa: Łódź – Rogów – Jeżów – Rawa Mazowiecka – Wilkowice – Boguszyce – Łódź.
Wyjazd o godz. 9.30
PROGRAM WYCIECZKI:
- Przejazd koleją wąskotorową Rogów – Rawa – Biała – przejazd na trasie Rogów - Jeżów
- Zamek królewski w Rawie Mazowieckiej – zwiedzanie ruin zamku z wejściem na wieżę
- Wilkowice – wioska różana – zwiedzanie wsi i pokaz tworzenia kwiatów z bibuły wraz z opowieścią o wiosce tematycznej.
W programie wycieczki uwzględniony jest POSIŁEK. Zapisy na stronie ROTWŁ
Natomiast w niedzielę (7 lipca) kolejny koncert i wycieczka.:
INVENTION
DOBROŃ, KOŚCIÓŁ PW. ŚW. WOJCIECHA
7 LIPCA 2019 / niedziela / 19.00
Dwugłosowe inwencje i trzygłosowe sinfonie Johann Sebastian Bach - mistrz baroku skomponował dla swojego syna, Wilhelma Friedmanna, aby wprowadzić go w arkana kompozycji i nauczyć sztuki wykonawczej. Choć skomponowane w celach dydaktycznych te niewielkie utwory są świadectwem Bachowskiego geniuszu, cenionym jako przykład faktury polifonicznej ujęte w lapidarną, zwięzłą formę.
Autorską interpretację kompletu Bachowskich inwencji oraz sinfonii w wykonaniu pianisty i kompozytora Aleksandra Dębicza usłyszymy tym razem w Dobroniu. Na trzeciej płycie artysty, wydanej w 2018 roku, wyróżnionej nominacją do Fryderyka znalazły się improwizacje. Całości dopełnią autorskie kompozycje inspirowane Bachem oraz muzyką hip-hopową. To niecodzienne połączenie, ale Dębicz słynie z przełamywania tendencji i żonglowania stylami.
Przed koncertem, o godz. 17.00, Organizator zaprasza na wydarzenia towarzyszące: koncert orkiestry dętej z Dobronia i degustację potraw kuchni regionalnej.
WYCIECZKA
Trasa: Łódź – Bełchatów – Kleszczów – Żłobnica – Ldzań – Dobroń – Łódź. Wyjazd o godz. 11.00
PROGRAM WYCIECZKI:
- Giganty Mocy – zwiedzanie ekspozycji
- Kleszczów - Solpark
- Żłobnica punkt widokowy na odkrywkę kopalni Bełchatów – zwiedzanie
- Młyn Talar w Ldzaniu – zwiedzanie
- Dobroń – koncert zespołu ludowego z degustacją wyrobów koła gospodyń wiejskich
W programie wycieczki uwzględniony jest POSIŁEK.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.