Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego to instytucja otoczenia biznesu świadcząca swoim klientom usługi obejmujące m.in.:
!reklama!
- przygotowywanie wniosków aplikacyjnych o fundusze na rozwój działalności przedsiębiorstw,
- opracowywanie dokumentów strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego,
- wsparcie w zakresie eksportu/ importu, organizacja misji gospodarczych,
- fundusze pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
(WIBOR - Warsaw Interbank Offered Rate – to referencyjna wysokość oprocentowania pożyczek na polskim rynku międzybankowym. Wyznaczana jest jako średnia arytmetyczna wielkości oprocentowania podawanych przez największe banki działające w Polsce, które są uczestnikami panelu WIBOR, po odrzuceniu wielkości skrajnych).
Czym jest Jeremie 2?
Jeremie 2 to pożyczki płynnościowe z Funduszu Pożyczkowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Środki muszą być przeznaczone na wsparcie wydatków realizowanych przez przedsiębiorstwa z siedzibą na terenie województwa łódzkiego, w celu zapewnienia finansowania płynnościowego w związku z negatywnymi konsekwencjami spowodowanymi epidemią COVID-19.
Co to oznacza?
Przedsiębiorca może otrzymać pożyczkę pod warunkiem, że sytuacja związana z COVID-19 spowodowała problemy płynnościowe w przedsiębiorstwie. Co ważne - udzielenie pożyczki powinno umożliwić przedsiębiorcy utrzymanie bieżącej płynności i finansowanie jego bieżących potrzeb związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Na co można przeznaczyć pożyczkę?
W ramach Funduszu finansowane będą wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej. Pożyczkę można przeznaczyć m.in. na:
- wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS i Urzędowi Skarbowemu) oraz koszty personelu pracującego na terenie firmy, ale formalnie na liście płac podwykonawców;
- zobowiązania publiczno-prawne przedsiębiorcy;
- spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury itp.;
- zatowarowanie, półprodukty itp.;
- wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania Pożyczkobiorcy, których poniesienie niezbędne było po dniu 31 stycznia 2020 r.
Na jaki okres można wziąć pożyczkę?
Maksymalny okres spłaty pożyczki to 72 miesiące.
Jakie trzeba przedstawić zabezpieczenia?
W zależności od kwoty pożyczki: poręczenie osoby fizycznej, hipoteka na nieruchomości, zastaw rejestrowy na rzeczach ruchomych.
Ile wynosi oprocentowanie?
W zależności od okresu spłaty pożyczki i kwoty - od 0,1 % w skali roku dla pożyczki do 200 tys. zł z okresem spłaty do 12 miesięcy; w pozostałych przypadkach 0,99 % w skali roku (od 01.06.2020 r.).
Jaka jest kwota pożyczki?
Maksymalna kwota to 1 mln zł, ale nie więcej niż dwukrotność rocznych kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez przedsiębiorcę lub 25% łącznego obrotu przedsiębiorcy w 2019 r.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.