Reklama

Twoja firma ucierpiała w związku z COVID-19? ŁARR oferuje atrakcyjne pożyczki płynnościowe CZ. I [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Twoja firma ucierpiała w związku z COVID-19? ŁARR oferuje atrakcyjne pożyczki płynnościowe CZ. I [WIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O Jeremie 2 - pożyczce płynnościowej dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego, która jest przeznaczona na wsparcie wydatków w związku z konsekwencjami epidemii COVID-19 rozmawiamy z Pawłem Anyszewskim prezesem Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego to instytucja otoczenia biznesu świadcząca swoim klientom usługi obejmujące m.in.:

!reklama!

  • przygotowywanie wniosków aplikacyjnych o fundusze na rozwój działalności przedsiębiorstw,
  • opracowywanie dokumentów strategicznych dla jednostek samorządu terytorialnego,
  • wsparcie w zakresie eksportu/ importu, organizacja misji gospodarczych,
  • fundusze pożyczkowe dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.
W dobie koronawirusa ŁARR oferuje preferencyjne pożyczki dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców bez prowizji, bez marży i bez wiboru.

(WIBOR - Warsaw Interbank Offered Rate – to referencyjna wysokość oprocentowania pożyczek na polskim rynku międzybankowym. Wyznaczana jest jako średnia arytmetyczna wielkości oprocentowania podawanych przez największe banki działające w Polsce, które są uczestnikami panelu WIBOR, po odrzuceniu wielkości skrajnych).

Czym jest Jeremie 2?

Jeremie 2 to pożyczki płynnościowe z Funduszu Pożyczkowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Środki muszą być przeznaczone na wsparcie wydatków realizowanych przez przedsiębiorstwa z siedzibą na terenie województwa łódzkiego, w celu zapewnienia finansowania płynnościowego w związku z negatywnymi konsekwencjami spowodowanymi epidemią COVID-19.

Co to oznacza?
Przedsiębiorca może otrzymać pożyczkę pod warunkiem, że sytuacja związana z COVID-19 spowodowała problemy płynnościowe w przedsiębiorstwie. Co ważne - udzielenie pożyczki powinno umożliwić przedsiębiorcy utrzymanie bieżącej płynności i finansowanie jego bieżących potrzeb związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Na co można przeznaczyć pożyczkę?
W ramach Funduszu finansowane będą wydatki związane z utrzymaniem bieżącej działalności firmy i zapewnieniem jej płynności finansowej. Pożyczkę można przeznaczyć m.in. na:

  • wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS i Urzędowi Skarbowemu) oraz koszty personelu pracującego na terenie firmy, ale formalnie na liście płac podwykonawców;
  • zobowiązania publiczno-prawne przedsiębiorcy;
  • spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury itp.;
  • zatowarowanie, półprodukty itp.;
  • wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania Pożyczkobiorcy, których poniesienie niezbędne było po dniu 31 stycznia 2020 r.
Zobacz rozmowę z prezesem Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Pawłem Anyszewskim, który udziela dokładnych informacji na temat Jeremie 2 - pożyczki płynnościowej dla przedsiębiorców, którzy ponieśli wydatki związane ze skutkami epidemii COVID - 19.

Na jaki okres można wziąć pożyczkę?
Maksymalny okres spłaty pożyczki to 72 miesiące.

Jakie trzeba przedstawić zabezpieczenia?
W zależności od kwoty pożyczki: poręczenie osoby fizycznej, hipoteka na nieruchomości, zastaw rejestrowy na rzeczach ruchomych. 

Ile wynosi oprocentowanie?
W zależności od okresu spłaty pożyczki i kwoty - od 0,1 % w skali roku dla pożyczki do 200 tys. zł z okresem spłaty do 12 miesięcy; w pozostałych przypadkach 0,99 % w skali roku (od 01.06.2020 r.).  

Jaka jest kwota pożyczki?
Maksymalna kwota to 1 mln zł, ale nie więcej niż dwukrotność rocznych kosztów wynagrodzeń wypłaconych przez przedsiębiorcę lub 25% łącznego obrotu przedsiębiorcy w 2019 r.

Gdzie złożyć wniosek?
Wniosek o udzielenie pożyczki będzie można składać bezpośrednio w siedzibie ŁARR S.A. w godzinach 9:00 - 15:30 lub listownie na adres siedziby ŁARR S.A. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie www.larr.pl.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy