Reklama

Ty też możesz być jak Bob Budowniczy! Dni Doradztwa Zawodowego w Budowlance [zdjęcia]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Nowe bloki, apartamenty i domy wyrastają jak grzyby po deszczu. Już teraz branża budowlana, potrzebuje jednak, rąk do pracy. O tym czy warto zostać budowlańcem rozmawiali uczniowie podczas Dni Doradztwa Zawodowego.

Ostatnia klasa szkoły podstawowej, to dobry moment, na poszukiwanie swojej przyszłej szkoły. W Łodzi wybór profili w szkołach średnich jest naprawdę spory. Pojawiają się także profile, które są teraz najbardziej potrzebne. Takim profilem jest branża budowlana.

Dni Doradztwa Zawodowego w Budowlance w Łodzi

Podczas czwartkowych Dni Doradztwa Zawodowego w Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi, podkreślano, że w zawodach budowlanych, uczniowie są bardzo potrzebni.

- Nasza szkoła kolejny raz jest gospodarzem dni doradztwa zawodowego. W tym roku, dzięki funduszom unijnym, udało nam się wyremontować pracownie specjalistyczne. To właśnie w nich, nauczyciele będą uczyć praktyczne zajęcia, na wielu kierunkach

- mówiła Elżbieta Kuskowska, dyrektorka Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi.

W ofercie Zespołu Szkół Budowlano-Technicznych w Łodzi, uczniowie mogą wybrać pięć zawodów budowlanych: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji sanitarnych, dekarz, stolarz oraz murarz-tynkarz. Obecnie, w łódzkiej budowlance, działa trzyletnia Branżowa Szkoła I stopnia, a wkrótce zacznie także działać dwuletnia Branżowa Szkoła II stopnia.

- Cieszę się, że takie spotkania są, bo możemy zawsze spytać o to, co konkretnie się robi na danym profilu klasy

- mówi Natalia, uczennica spotkana na Dniach Doradztwa Zawodowego.

Miasto przygotowało dla uczniów, poszukujących przyszłych szkół e-targi, gdzie mogą zapoznać się z ofertą szkół. Przy wyborze szkoły uczniowie często kierują się różnymi względami, także tymi związanymi z znajomymi z klasy.

- Apeluję do Was, abyście nie patrzyli tylko na to, gdzie idą wasi znajomi, a skupili się na swoich pasjach i na tym co was najbardziej interesuje

- podkreślała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydentka Łodzi.

Wybór szkoły wiążę się także z perspektywą dalszej pracy i obawą czy uda nam się ją znaleźć. Na spotkaniu zaznaczano, że uczniowie mogą liczyć na wsparcie miasta w tej kwestii.

- Doradztwo zawodowe to możliwość pozyskania informacji potrzebnych do świadomego podejmowania decyzji o wyborze dalszej drogi edukacyjnej. Zapraszam do badania swoich predyspozycji zawodowych. Każdy z was może wykorzystać bogate instrumenty, pozwalające podpowiedzieć do czego „ja” jestem predysponowany.

- mówił Janusz Moos, dyrektor Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i  Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Ósmoklasiści z Łodzi decydują

Wybór klasy o profilu budowlanym nie sprawia, że uczniowie tracą możliwość pójścia na studia. Już w drugiej klasie pojawiają się oferty pracy, możliwości zdobycia doświadczenia i oczywiście zawodu. Podczas spotkania, uczniowie dowiedzieli się więcej o możliwościach doradztwa.

- Technicy, którzy są dzisiaj absolwentami szkół budowlanych, a także po studiach inżynierskich, są dzisiaj bardzo potrzebni na rynku pracy. Największą bolączką wielu biznesów budowlanych, jak pokazują statystyki, 42% firm wskazuje, że barierą do rozwoju firmy jest brak wykwalifikowanych pracowników.

- mówił podczas spotkania Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii.

Na spotkaniu przypominano, że sektor budowlany jest najważniejszym elementem każdej inwestycji, szczególnie mieszkaniowej.

- Wielu z nas mieszka w kamienicach, bloku, i tak jak co roku jeździmy autem na przegląd, tak też te budynki potrzebują przeglądów i kontroli. Wszystkie tak małe rzeczy, jak działający kontakt, oświetlenie, równa ściana sprawiają, że możemy się czuć bezpiecznie w budynku

- mówił mgr inż. Bohdan Wielanek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Łodzi.

Zobaczcie w naszej galerii, jaką ofertę przygotowano dla uczniów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy