Reklama

Reklama

Tym razem inna barwa muzyczna. Już dzisiaj!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Tym razem inna barwa muzyczna. Już dzisiaj! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W ramach XX Festiwalu Kolory Polski Filharmonia Łódzka zaprasza na kolejny koncert. Tym razem będzie to niezwykła interpretacja muzyki Fryderyka Chopina.

Reklama

CHOPIN REVISITED
BRZEŹNIO – kościół pw. św. Idziego, ul. Kościelna 13
30 czerwca 2019, 19.00

Muzyka Chopina inspirowała wielu jazzmanów. Ich lista jest długa, by wspomnieć tylko zespół wokalny Novi Singers z lat 70, Krzysztofa Herdzina, Adama Makowicza, trio Andrzeja Jagodzińskiego, czy Leszka Możdżera. Każdy z nich odnajdywał coś innego w nutach Chopina. Dziś kolejną kartę tej księgi dopisał Rafał Rokicki.
Artysta, który łączy przestrzenny jazz skandynawski ze słowiańskim romantyzmem, dodając do tego elementy jazzu nowoczesnego i third streamu (tzw. trzeci nurt – syntezę jazzu i muzyki poważnej). Absolwent Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymał prestiżową Jazz Performance Award, dziesięć lat temu wrócił do Polski i od tego momentu teka jego nagród zaczęła szybko pęcznieć. Jest zdobywcą licznych nagród m.in. 36. Klucz do Kariery na Jazz Celebrations w Gorzowie Wielkopolskim, II nagrody w Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy. Został też pierwszym laureatem projektu Era Music Garden. Jego debiutancką płytę „G.H.R.” świetnie przyjęto w Polsce i za oceanem.
Krążek ten Rokicki nagrał (2014) z wybitnymi muzykami młodego pokolenia: kontrabasistą Mi­chałem Kapczukiem i perkusistą Pawłem Dobrowolskim. Chopin w ich ujęciu jest muzyką nieoczywistą, chwilami wręcz o trudnych do rozpoznania źródłach, o wyrazistej ekspresji i bogatej dynamice. Artyści stworzyli własną koncepcję estetyczną, co udaje się nielicznym.

Wykonawcy:

Rafał Rokicki Trio w składzie:
Rafał Rokicki – fortepian/kompozycje
Michał Kapczuk – kontrabas/gitara basowa
Sebastian Kuchczyński – perkusja

Program:

Współczesne aranżacje utworów Fryderyka. Chopina:
Mazurek F-dur op. 68 nr 3
Etiuda c-moll op. 25 nr 12
Walc f-moll op. 70 nr 2
Etiuda f-moll op. 10 nr 9
Preludium Des-dur op. 28 nr 15

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy