Reklama

Reklama

Uchwalono nowy budżet Łodzi. Hanna Zdanowska zwróciła się w tej sprawie do mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uchwalono nowy budżet Łodzi. Hanna Zdanowska zwróciła się w tej sprawie do mieszkańców - Zdjęcie główne

Uchwalono nowy budżet Łodzi. Hanna Zdanowska zwróciła się w tej sprawie do mieszkańców (fot. UML) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Podczas sesji Rady Miejskiej 23 grudnia został uchwalony budżet naszego miasta na 2021 rok.

Reklama

Prezydent Łodzi, Hanna Zdanowska skierowała w tej sprawie kilka słów do mieszkańców Łodzi.

!reklama!

- To będzie bardzo trudny rok. Pandemia zmasakrowała budżety samorządów. Pozbawieni pomocy ze strony rządu musimy ciąć inwestycje i oszczędzać na wydatkach bieżących. Co gorsze, dziś nie mamy żadnych wiarygodnych informacji na temat stanu gospodarki z jakim będziemy mieli do czynienia w Polsce w 2021 r. – napisano w liście.

Prezydent podkreślała jak ważnym było zapewnienie miastu stabilności finansowej.

- Dlatego, w tym roku,  moim absolutnym priorytetem było zapewnienie stabilizacji i bezpieczeństwa finansowego Łodzi. Dzięki temu mam pewność, że nawet przedłużająca się pandemia nie zakłóci działania najważniejszych dla mieszkańców usług podkreślała prezydent.

Z uwagi na trudną sytuację magistrat podjął decyzję o rezygnacji z części planów. 

- Mimo trudnej sytuacji finansowej podjęłam decyzję o kontynuowaniu największych, często już rozpoczętych inwestycji, których przerwanie przyniosłoby ogromne straty, trudne w przyszłości do nadrobienia. Jednocześnie musimy zamrozić realizację wielu przedsięwzięć m.in. tych z Planu dla Osiedli. Było to bardzo trudne, ale jedyne możliwe rozwiązanie.

Mam jednak nadzieję, że zakładając pozytywny rozwój wypadków, do części z tych projektów będziemy mogli powrócić, gdy sytuacja finansowa się poprawi.

O trudnych decyzjach dot. przyszłorocznego budżetu mówił także przewodniczący Rady Miejskiej, Marcin Gołaszewski.

- Budżet na 2021 rok może okazać się jednym z najtrudniejszych budżetów Łodzi – powiedział przewodniczący. - Nie wiemy, co stanie się z szalejącą pandemią. Przyszłość jest jednym wielkim znakiem zapytania – dodał.

Podkreślił również, że w całej trudnej sytuacji wywołanej pandemią koronawirusa, jest dobra wiadomość, z której należy się cieszyć.

- Cieszy nas, że przyszłoroczny budżet będzie największy w historii, wynosi ponad 5 mld zł. To sukces ze strony samorządu, bez wkładu ze strony rządowej. Budżet jest jednak zagrożony, ponieważ nie wiemy, jakie będą ubytki związane z epidemią koronawirusa – powiedział przewodniczący Marcin Gołaszewski.

Budżet  Łodzi  na  2021 rok to dochody na poziomie 5 miliardów 194,4 milionów zł i wydatki wynoszące 5 miliardów 501,0  milionów zł. Deficyt  zaplanowano na poziomie 306,7 mln zł co stanowi 5,9 % dochodów ogółem

Źródło: mat. prasowe

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy