Reklama

Reklama

Ulica Piotrkowska w Łodzi budzi się z pandemicznego snu. Będą nowe lokale i kilkadziesiąt ogródków!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Ulica Piotrkowska w Łodzi budzi się z pandemicznego snu. Będą nowe lokale i kilkadziesiąt ogródków! - Zdjęcie główne

Ulica Piotrkowska w Łodzi budzi się z pandemicznego snu. Będą nowe lokale i kilkadziesiąt ogródków (fot. UMŁ)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Stopniowe poluzowywanie obostrzeń pozwala restauratorom patrzeć w przyszłość z nadzieją. Widać to po ulicy Piotrkowskiej. Jak zapowiada Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej, wzdłuż wizytówki Łodzi pojawi się kilka nowych lokali, a od 15 maja kilkadziesiąt ogródków.

Reklama

Na Piotrkowską wraca życie. Czy w końcu restauratorzy złapią oddech?

Od soboty 15 maja przedsiębiorcy prowadzący restauracje w Łodzi i całym kraju będą mogli gościć swoich klientów na świeżym powietrzu, czyli w tzw. ogródkach. Nie ma wątpliwości, że wielu restauratorów z niecierpliwością czeka na ten moment. 

!reklama!

To jednak tylko początek odbudowy i poprawy sytuacji finansowej właścicieli restauracji. Jak zauważa Piotr Kurzawa, menadżer ulicy Piotrkowskiej, nie można twierdzić, że samo otwarcie ogródków pozwoli przedsiębiorcom zapomnieć o problemach fiansnowych.

- Restauratorzy na pewno wyczekują tego dnia, natomiast nie nazwałbym tego łapaniem oddechu. Oddech złapią wtedy, gdy faktycznie zaczną funkcjonować, działać i zarabiać pieniądze - mówi Kurzawa.

W czasie lockdownu spowodowanego pandemią koronawirusa branża gastronomiczna miała praktycznie związane ręce. Niektóre lokale znajdujące się przy Piotrkowskiej nie przetrwały tego trudnego czasu. Wszystko wskazuje na to, że w ich miejsce niebawem otworzą się nowe.

- Rotacja na ulicy Piotrkowskiej będzie na pewno. Faktycznie niektóre lokale się zamknęły, ale nie jest to duża liczba - wyjaśnia Piotr Kurzawa. - W najbliższym czasie zaplanowanych jest pięć abo sześć nowych otwarć. Natomiast właściciele niektórych lokali wykorzystali ten ostatni moment przed zapowiadanym ponownym otwarciem na jakieś drobne remonty - dodaje. 

Polecamy: Łódź. Do otwarcia ogródków przy restauracjach pozostało 10 dni. Nie każdy wyczekuje tego momentu

Łódź. Na Piotrkowskiej pojawi się około 70 ogródków! Będzie w czym wybierać

Od 15 maja łódzkie restauracje będą mogły ponownie przywitać swoich gości, którzy zasiądą w ogródkach znajdujących się m.in. wzdłuż ulicy Piotrkowskiej oraz na ulicach przylegających.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją prezydent Łodzi, po zakończeniu epidemii będzie można ustawiać ogródki na ul. Piotrkowskiej oraz na przyległych drogach wewnętrznych (czyli np. 6 Sierpnia, Traugutta), na zasadzie użyczenia, a nie jak do tej pory dzierżawy. Użyczenie nie wiąże się z pobieraniem opłat.

Dlatego też wielce prawdopodobne, że nawet ci restauratorzy, którzy nie zawsze byli decydowali się na otwarcie ogródków, w tym roku to uczynią. 

To oznacza, że od 15 maja na Piotrkowskiej może stanąć nawet 70 ogródków gotowych do przyjęcia swoich gości. Powrót kolorowych ogródków na Piotrkowską zapewne da łodzianom prawdziwą nadzieję na rychły powrót do normalności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy