Reklama

Reklama

Ulica Sienkiewicza niebawem znowu będzie otwarta! Znamy termin zakończenia prac [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pon, 2 lis 2020 21:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź To już ostatni etap robót jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w Śródmieściu, czyli kompleksowy remont ulicy Sienkiewicza. Kilka dni temu wykonawcy weszli na wschodnią nitkę odcinka tej ulicy między ulicami Tuwima a Narutowicza

- Prace w tej części ulicy Sienkiewicza posuwają się szybciej niż na wcześniej realizowanym odcinku. Nie ma konieczności wymiany instalacji wodociągowej czy gazociągu. Liczę, że jeśli pogoda pozwoli i nie natkniemy się na nieprzewidziane przeszkody, to całą inwestycję zamkniemy do końca roku.

 !reklama!

Charakter obecnie prowadzonych prac jest tożsamy z tym, co już zrealizowaliśmy na odcinku między trasą W-Z a ulicą Tuwima. Po stronie wschodniej tego odcinka zakończyły się prace rozbiórkowe i przystąpiono do prac brukarskich, polegających na wymianie krawężników i nawierzchni chodników z kostki betonowej. Dzięki tym zmianom przebudowana ulica Sienkiewicza będzie spójna z pozostałymi realizowanymi w śródmieściu inwestycjami. Poprawi się również komfort i estetyka centrum naszego miasta - powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Remont wschodniej nitki ulicy Sienkiewicza na odcinku między ulicą Tuwima, a ulicą Narutowicza wymusił też niewielką zmianę organizacji ruchu drogowego. Ten odbywa się tam jednokierunkowo, a do dyspozycji kierowców jest zachodnia część jezdni. Ruch dwukierunkowy wrócił już na odcinek ulicy Sienkiewicza od trasy W-Z do ulicy Tuwima. Po zakończeniu całości inwestycji, ulica Sienkiewicza będzie dwukierunkowa na całej swojej długości. 

Zakres prace na ulicy Sienkiewicza przewidywał stworzenie infrastruktury drogowej, do której sukcesywnie podłączone są wszystkie budynki, przylegające do ulicy. Układane są nowe chodniki, a ze względów bezpieczeństwa wyniesiono przejścia dla pieszych.

Ulica Sienkiewicza też się zazieleniła. Na jej całej remontowanej długości posadzonych zostanie łącznie 61 drzew i ponad 3,5 tys. krzewów. We wszystkich miejscach, w których pojawiają się rośliny montowany jest system nawadniający, wyposażony w czujniki deszczu, co pozwoli na ekonomiczne gospodarowanie wodą do podlewania. Na ulicy Sienkiewicza stawiane są także nowe ławki, stojaki rowerowe i kosze na śmieci. Wymieniane są też stare uliczne latarnie.

Koszt trzeciego etapu inwestycji, obejmujące prace na odcinku od ul. Tuwima do ul. Narutowicza to 3,6 miliona złotych.

Źródło: UMŁ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy