Reklama

Reklama

Ulica Struga w Łodzi w fatalnym stanie. Kiedy skończy się remont? „Robotników nie widziałam od października”!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Remont ulicy Struga trwa już od 20 września 2021 r. Mieszkańcy mieli cieszyć się nową ulicą i chodnikiem na przełomie roku 2021 i 2022. Co dzieje się na ulicy Struga? Kiedy skończy się remont? O przyczyny fatalnego stanu ulicy Struga zapytaliśmy władze miasta.

Remont Struga i okolicznych ulic tragiczny w skutkach

Chociaż mieszkańcy ul. Struga cieszyli się z wizji nowej ulicy, jej remont przysporzył im wiele kłopotów. Od 20 września 2021 r. robotnikom udało się zerwać chodnik i asfalt z jednego pasa. Mowa tu o odcinku ul. Struga między ul. Żeligowskiego a al. Włókniarzy. W pozostawionym na ulicy jednym pasie jezdni tworzy się coraz więcej dziur. Pozostałości po chodniku są wyjątkowo niebezpieczne dla przechodniów. Nie wszystkie płyty chodnika zostały usunięte, przez co z łatwością można się potknąć, zwłaszcza przy opadach śniegu i niskich temperaturach. W miejscu, w którym teren jest nieco wyżej, zostawiono dwie płyty chodnikowe i pozostałości innych płyt, na których można się przewrócić, potknąć lub poślizgnąć. 

W obecną porę roku znacznie szybciej robi się ciemno, a wieczorna przechadzka odcinkiem ulicy Struga może skończyć się tragicznie. 

Piesi nie chcą chodzić po niebezpiecznym „chodniku”, który nie jest w żaden sposób zabezpieczony. Właśnie dlatego, przechodnie chętniej wybierają zamknięty pas ruchu. 

To właśnie mieszkańcy ul. Struga poprosili naszą redakcję o interwencję w sprawie. Podczas weryfikowania informacji na ten temat, osobiście sprawdziłam stan ulicy. Efekty widoczne są na zdjęciach.

Po drugiej stronie ulicy chodnik jest pozostawiony w całości, umożliwia bezpieczne przejście. Jednak osoby mieszkające i pracujące przy wyrwanym chodniku i tak muszą przejść przez wyrwy. 

Mieszkańcy skarżyli się już we wrześniu

Od półtora tygodnia nic się nie dzieje - alarmowali we wrześniu mieszkańcy. O ile na początku szły one w miarę sprawnie, to mieszkańcy informowali, że od zerwania asfaltu i chodnika, prace na ul. Struga nie postępowały.

- Miasto robi jednocześnie graniczące ze sobą ulice Żeligowskiego, Struga i 6 Sierpnia. Nieskończona jest jednocześnie Łąkowa i robią też rury na Strzelców Kaniowskich. W zapowiedziach jeszcze roboty w tym roku na Zielonej przy Legionów. Trochę tego za dużo, by nie utrudnić życia mieszkańcom - podkreślał pan Szymon, który mieszka w okolicy.

Tym razem także zapytałam mieszkańców o ich opinie.

Co o remoncie ul. Struga sądzą mieszkańcy?

Od trzech miesięcy ruch na ul. Struga jest bardzo utrudniony. Na ulicy znajduje się także sklep, przed którym pozostawiono płyty chodnikowe. Oprócz tego, że samochody jeżdżą tylko jednym pasem, dziury w drodze zmuszają do zwalniania.

- Nie rozumiem, po co było zrywać asfalt i zaczynać tu remont. Naprawdę mogli po prostu skończyć remont Żeligowskiego czy 6 sierpnia i dopiero przyjść tutaj. Zamknęli pas ruchu, zerwali chodnik, asfalt, tutaj nie ma nawet jak przejść, nie mówiąc już o chodzeniu po ciemku, a przecież mieszkają i pracują tutaj ludzie – komentowała pani Barbara.

I choć mieszkańcy podczas odpowiedzi często się uśmiechali, żartując z szukania robotników, zapewniali, że tak naprawdę nie jest im do śmiechu.

- Ja widziałam robotników 3 razy. Pierwszy raz, jak zaczynali, zerwali asfalt, chodnik, coś rzeczywiście się ruszyło i myślałam, że szybko pójdzie. Później widziałam ich jak coś robili, chyba z krawężnikami, to było około 10 października. Także mogę powiedzieć, że robotników od października tutaj nie widziałam – mówiła mieszkanka ul. Struga.

Co w tej sprawie zrobią władze miasta?

Wysłałam zapytanie w tej sprawie do przedstawicieli Zarządu Dróg i Transportu oraz Zarządu Inwestycji Miejskich. Okazało się jednak, że organy te nie mają kompetencji do udzielania odpowiedzi w tym zakresie. Moje zapytanie zostało przekierowane do Biura Prasowego Urzędu Miasta Łodzi oraz do Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta Łodzi.

Remont ulicy Żeligowskiego został zakończony. Trwają odbiory wykonanych prac. Modernizacja ul. Sierpnia jest w trakcie realizacji, roboty zostały przerwane z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Umowny termin ich zakończenia to luty 2022. Modernizacja ul. Struga - roboty przerwane z uwagi na warunki atmosferyczne. Wykonawca jest wzywany na bieżąco do utrzymywania placu budowy. ZDiT czyni starania, aby plac budowy był przejezdny i bezpieczny. Umowny termin to styczeń 2022 r. - przeczytamy w odpowiedzi z Biura Rzecznika Prasowego Prezydenta Miasta Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy