Reklama

Reklama

Unia Europejska i Województwo Łódzkie wspierają mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Unia Europejska i Województwo Łódzkie wspierają mieszkańców - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Epidemia Covid-19 postawiła nas przed wieloma wyzwaniami. Jednym z najważniejszych było opracowanie skutecznego wzmocnienia systemu opieki zdrowotnej. Od chwili ogłoszenia pandemii koronawirusa priorytetem dla zarządu województwa łódzkiego stało się przeciwdziałanie rozwojowi epidemii i walka z jej skutkami. Dlatego samorząd wojewódzki, w oparciu o fundusze Unii Europejskiej, wspiera placówki medyczne, a tym samym dba o zdrowie mieszkańców.

Reklama

Opracowane i realizowane projekty Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, dofinansowane z Unii Europejskiej, pozwoliły wyposażyć szpitale w naszym regionie w specjalistyczny sprzęt medyczny oraz środki indywidualnej ochrony dla personelu - tak potrzebne w walce z pandemią. Zarząd województwa przeznaczył na to ponad 110 milionów złotych pozyskanej dotacji.

!reklama!

Równie ważna była pomoc dla mieszkańców naszego regionu. Jedną z form wsparcia był zakup i dystrybucja ponad miliona maseczek wielokrotnego użytku. To projekt, który zrealizowany był jako jedyny w Polsce. Co bardzo ważne, uszycie maseczek zostało zlecone lokalnym przedsiębiorcom. Dzięki temu wsparcie w trudnych czasach pandemii otrzymało blisko 160 firm, a mieszkańcy województwa zyskali konkretną, nieodpłatną pomoc w ochronie przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2.

- Pandemia koronawirusa to czas mobilizacji i solidarności. Województwo Łódzkie razem z Unią Europejską jednoczą się w walce przeciwko wirusowi. To nasza wspólna sprawa. Razem jesteśmy mocniejsi w działaniu - mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

Dzięki wnikliwej analizie potrzeb placówek medycznych w projekcie przeciwdziałania epidemii umieszczono sprzęt niezbędny do walki z Covid-19. Na szerokich listach zakupów znalazły się:

  • aparatura i sprzęt medyczny wraz z wyposażeniem, m.in. aparaty do znieczulania, aparaty RTG, bronchofiberoskopy, defibrylatory, diatermia chirurgiczna, echokardiograf, elektrokardiografy, kardiomonitory, aparaty do EKG, system kompresji klatki piersiowej, monitory rzutu serca, myjnie do sond przezprzełykowych, sterylizator plazmowy, 67 respiratorów, monitory parametrów życiowych, tomografy, system holterowski, system prób wysiłkowych oraz ogrzewania i chłodzenia pacjenta, ultrasonografy, wideolaryngoskopy, endoskopy,
  • środki transportu - 34 ambulanse oraz 2 meleksy,
  • środki ochrony osobistej, m.in. fartuchy, maseczki, gogle, indywidualne zestawy ochrony biologicznej, kombinezony ochronne,
  • ochraniacze na obuwie, pokrowce na materace, pościel jednorazowa, bielizna jednorazowa dla pacjentów, czepki medyczne, przyłbice,
  • nosze, wózki, komory laminarne, łózka, materace, myjnie, urządzenia do dezynfekcji.
Źródło: UMWŁ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy