Reklama

Reklama

Uniwersytet Łódzki jako pierwszy w Polsce oferuje studia dualne na tym kierunku

Opublikowano: pt, 18 paź 2019 22:15
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź „Produkcja teatralna i organizacja wydarzeń artystycznych" - to kierunek studiów na Uniwersytecie Łódzkim, który po raz pierwszy w Polsce, będzie prowadzony w systemie dualnym. Studia cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Nowy kierunek od samego początku swego funkcjonowania cieszy się dużym zainteresowaniem absolwentów. W ofercie Uniwersytetu jest obecny już od 3 lat, jednak w tym roku przeszedł metamorfozę. Odtąd jest prowadzony w systemie dualnym. Taka forma bardzo spodobała się tegorocznym maturzystom. Jak informuje Uniwersytet Łódzki na jedno miejsce aplikowało aż 8 kandydatów. Jest to jeden z lepszych wyników, biorąc pod uwagę wszystkie kierunki kształcenia na łódzkiej uczelni.

- Postanowiliśmy dotychczasowe studia teatrologiczne, wiedzy o teatrze sprofilować praktycznie i właśnie taki kierunek studiów (..) uruchomiliśmy po raz pierwszy. To są studia o profilu praktycznym, to znaczy, że studenci mają obowiązkowo praktyki w dużym wymiarze tj. 6 miesięcy praktyk w ciągu 6 semestrów studiów. Poza tym, te studia, ich program i realizacja są ściśle związane z pracodawcami i instytucjami kultury z terenu Łodzi. Oznacza to, że zarówno konsultujemy program studiów, pytamy pracodawców, u których studenci odbywają praktyki, jak sprawdzają się nasze treści nauczania. Pod wpływem pracodawców zmieniamy i profilujemy nieco ten program - powiedziała profesor Małgorzata Leyko, prodziekan Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego

Studenci nowego kierunku będą pierwszym w Polsce, którzy, obok zajęć realizowanych teoretycznych na uczelni, będą również brać udział w działalności konkretnych instytucji kultury.

- Studia dualne to nauczanie naprzemienne. Cykl wykładów i ćwiczeń odbywa się w naszej uczelni, natomiast są także prowadzone przez tzw. pracodawców, czyli różnych przedstawicieli instytucji kultury z miasta, warsztaty. Są także organizowane praktyki i staże - powiedziała profesor Karolina Prykowska-Michalak, kierownik studiów „Produkcja teatralna i organizacja wydarzeń artystycznych"

Partnerem kierunku jest Wydział Kultury UMŁ, który umożliwia praktyki oraz staże
w podległych placówkach. Specjalną ofertę dla studentów przygotowały takie instytucje jak: EC1-Łódź Miasto Kultury, Teatr Lalek ,,Arlekin”, Ośrodek Kultury „Górna”, Miejska Galeria Sztuki, Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych czy Muzeum Miasta Łodzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.