Reklama

Upały Łódź. Fala omdleń i zasłabnięć. Ratownicy medyczni nie mają chwili wytchnienia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Upały Łódź. Fala omdleń i zasłabnięć. Ratownicy medyczni nie mają chwili wytchnienia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Upały Łódź. Pracownicy łódzkiego pogotowia mają ręce pełne roboty. - Oprócz wezwań występujących bez względu na warunki atmosferyczne dołożyć trzeba wszelkiego rodzaju problemy wywoływane przez wysoką temperaturę - mówi Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

Upały Łódź. Ponad 700 wezwań jednego dnia

Od kilku dni upały dawały się ostro we znaki mieszkańcom Łodzi i całego województwa. Wysokie temperatury wpływają negatywnie na samopoczucie. Przekładają się również na większą liczbę omdleń i zasłabnięć. Pracownicy łódzkiego pogotowia mają w związku z tym więcej wezwań.

!reklama!

Jak wynika z danych Krajowego Centrum Monitorowania Ratownictwa Medycznego w niedzielę 20 czerwca na terenie województwa łódzkiego zespoły ratownictwa medycznego wyjechały 725 razy, dzień wcześniej - w sobotę – 664 razy, a w piątek – 666 razy.

Dla porównania tydzień wcześniej statystyka wyjazdów prezentowała się następująco:

  • 11.06.2021 – 667 wyjazdów
  • 12.06.2021 – 644 wyjazdów
  • 13.06.2021 – 556 wyjazdów
- Jeśli chodzi o przyczyny wezwań, to do tych codziennych, występujących bez względu na warunki atmosferyczne dołożyć trzeba wszelkiego rodzaju problemy wywoływane przez wysoką temperaturę - tłumaczy Adam Stępka, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi.

- Są to zwykle omdlenia, zasłabnięcia lub zaostrzenia chorób przewlekłych. Przykład stanowi chociażby 78-letnia kobieta, której udzielałem pomocy w niedzielę z powodu bólu kończyn dolnych. Pacjentka będąc obciążona kardiologicznie przyjmowała leki odwadniające. W ciągu ostatnich upałów przyjmowała wyłącznie 3-4 szklanki wody dziennie. Spowodowało to zaburzenia wodno-elektrolitowe oraz odwodnienie - dodaje Adam Stępka.

Upały Łódź. Zagrożeni nie tylko seniorzy

Problem dużych temperatur to głównie osoby starsze. Jednak nie tylko one są w grupie ryzyka przegrzania i odwodnienia.

- Również małe dzieci z uwagi na niewykształcone jeszcze w pełni mechanizmy termoregulacji ulegają szybkiemu odwodnieniu. Inną grupę stanowią osoby w wieku produkcyjnym, które pracują fizycznie w czasie największego nasłonecznienia - dodaje Adam Stępka.

Dlatego w upały tak ważne jest odpowiednie nawodnienie, picie wody. Unikajmy też spacerów w samo południe w pełnym słońcu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy