Reklama

Reklama

Uroczysko Lublinek w Łodzi. Miejsce idealne na spacery i wycieczki rowerowe [zdjęcia]

Opublikowano: sob, 24 kwi 2021 17:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Uroczysko Lublinek w Łodzi to niezwykle urokliwe miejsce. To To drugi co do wielkości las komunalny w Łodzi, położony jest w górnym dorzeczu Neru. Zobaczcie uroczysko Lublinek okiem naszego fotoreportera Michała Pietarzaka.

Uroczysko Lublinek w Łodzi to idealne miejsce rekreacji i wypoczynku

Jak informuje Urząd Miasta Łodzi na swojej stronie internetowej, w południowo-wschodniej części kompleksu występują głównie bory sosnowe z udziałem brzozy brodawkowatej na suchych, ubogich siedliskach.

!reklama!

Część zachodnia kompleksu to tereny wilgotne z licznymi okresowymi zastoiskami wód, stawami i fragmentami bagien. Wewnątrz kompleksu kilkuhektarowe łąki śródleśne o torfowym podłożu z wyraźnymi oznakami postępującej sukcesji.

Uroczysko Lublinek to miejsce chętnie odwiedzane przez mieszkańców łódzkiej Retkini, ale nie tylko. Spotkać tu można pasjonatów nordic walking, zwykłych spacerów czy wycieczek rowerowych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.