reklama
reklama

Urodziny Łodzi także na Księżym Młynie! W programie koncerty i silent disco

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Trzecia scena Urodzin Łodzi stanie na Księżym Młynie. W sobotę, 27 lipca, we wspaniałej scenerii dawnego imprium Scheiblera zagrają zespoły: Santabarbara i Bruklin. W niedzielę, 28 lipca odbędzie się natomiast "silent disco", realizowane w ramach projektu Kultugranty Łódzkiego Centrum Wydarzeń.
reklama

Bruklin to klasyczny rockowy kwintet założony w Łodzi. W swoich utworach grupa łączy gitarowe brzmienie z poetyką tekstów Bartłomieja Makrockiego – wokalisty i frontmana zespołu. To stali bywalcy ogólnopolskich festiwali, zwycięzcy Antyfestu Antyradia, którzy w tym roku wystąpią na Pol’and’rock 2019.
Santabarbara to najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia, czyli Łukasz, Szczepan i Nikodem Pospieszalcy. Na co dzień poruszają się na przeróżnym gruncie muzycznym inspirując się takimi artystami jak chociażby James Blake. Tego lata, zostali zaproszeni na największe sceny festiwalowe. Nim to jednak nastąpi – zagrają w Łodzi na Księżym Młynie.

Urodziny Łodzi na Księżym Młynie potrwają cały weekend. W niedzielę,  28 lipca, w godzinach popołudniowych odbędzie się silent disco w ramach „Pociągu Performatywnego” fundacji Przędzalnia Sztuki. Organizatorki planują „cichą dyskotekę” w słuchawkach i kilka różnych muzycznych gatunków. Oprócz silent disco Przędzalnia Sztuki przygotowała na niedzielę również inne atrakcje.

Harmonogram wydarzeń na Księżym Młynie, 28 lipca 2019:

  • 11:00-15:00 Wycieczki z przewodnikiem. Organizator: Centrum Turysty Księży Młyn
  • 12:00-16:00 Targ Staroci. Organizator: Ośrodek Kultury Górna, Fundacja Przędzalnia Sztuki
  • 12:00-13:00 Zwiedzanie opuszczonej Famuły. Organizator: Fundacja Przędzalnia Sztuki
  • 13:00-17:00 Pociąg Performatywny. Organizator: Fundacja Przędzalnia Sztuki.
W ramach akcji Pociąg Performatywny;

  1. „Silent Disco” na torach kolejowych. Plenerowa „cicha dyskoteka” w słuchawkach to ciekawa alternatywa dla typowych imprez tanecznych organizowanych w klubach muzycznych. Do dyspozycji uczestników będą bezprzewodowe słuchawki z kilkoma różnymi kanałami muzycznymi do wyboru: od electro poprzez muzykę klasyczną, jazz po modern folk. Nasz DJ zaproponuje odbiorcom muzykę w kilku skrajnie odmiennych gatunkach muzycznych, które odzwierciedlać będą architektoniczno - społeczny eklektyzm kulturowego tygla, jakim jest nasze miasto. Każdy uczestnik zadecyduje, jakim rodzajem muzyki podyktowany będzie jego taniec. Współuczestnicy będą widzieć tylko jego ekspresję i ruch, a inspiracja muzyczna do końca pozostanie tajemnicą.
  2. Akcja „Reanimacja Obrazów” i sesja fotograficzna z rekwizytamiUczestnicy akcji rozgrywającej się w przestrzeni miejskiej staną się częścią zaaranżowanych obrazów w formie zastawek fotograficznych. Swoją obecnością i przygotowanymi przez artystów rekwizytami ożywią kadry fotograficzne zainspirowane malarstwem z kolekcji światowych muzeów sztuki. Powstaną trzy „żywe”, przestrzenne obrazy stworzone z ludzi wpisane w architekturę fabrycznego osiedla. Rekonstrukcje historycznych malarskich dzieł aktywnie wpiszą się w kontekst współczesności.
  3. Happening malarsko- ruchowym „Do czego mam pociąg?”Czy uczestnicy projektu pod wpływem muzyki słyszanej w słuchawkach zechcą przetworzyć swoje myśli w obraz i odważą się nadać im realny kształt, kolor i strukturę? A może do akcji uda się zaprosić przypadkowych przechodniów? Wielkoformatowe podłoże rozpostarte pomiędzy ceglanymi murami przy torach kolejowych stanie się płaszczyzną do międzyludzkiego malarskiego dialogu i rozważań na temat indywidualnych potrzeb, upodobań, preferencji i pasji ludzi, którzy współtworzą obraz naszego miasta. Każdy, używając bosych stóp, dłoni, pędzli i farb, będzie mógł zostawić na płótnie swój osobisty malarski znak i wpisać swój malarski przekaz w symboliczny kształt …pociągu.
  4. Wieczorny piknik przy lampionach. Chwila odpoczynku od twórczych i tanecznych działań. Leżące na trawie koce i światło lampionów stworzą urokliwy nastrój i bezpieczną przestrzeń, sprzyjając wieczornym rozmowom i nawiązywaniu relacji. Muzycznym tłem strefy relaksu będą dźwięki lasu, aby zrównoważyć szum i zgiełk miejskiej dżungli. Piknikową ucztę współtworzyć będą sami uczestnicy, których poprosimy o przyniesienie własnoręcznie przygotowanych dań i przekąsek. Przyświecać będzie nam idea slow food i kuchnia fusion, by podkreślić eklektycznego ducha naszego miasta.
Źródło: ŁCW, Przędzalnia Sztuki 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama