Reklama

Reklama

UWAGA! Groźne powikłania pocovidowe u najmłodszych. Do szpitali trafiają dzieci z niewydolnością serca

Opublikowano: pt, 27 lis 2020 20:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź U dzieci po przebytej infekcji koronawirusa wykryto bardzo niebezpieczny zespół objawów. Tylko do jednego krakowskiego szpitala trafiło w ostatnim czasie kilkoro dzieci zdradzających te same groźne symptomy.

Zdaniem lekarzy zespołu objawów nie można bagatelizować, ponieważ nieleczone stanowią realne zagrożenie dla zdrowia lub życia dziecka.

!reklama!

Na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie wszystkie łóżka są już zajęte. Lekarze uczulają, że sprawa jest naprawdę poważna.

- Trzeba bić na alarm! To są dzieci przyjmowane z niewydolnością serca, czyli w stanie bezpośredniego zagrożenia życia – alarmuje prof. Przemko Kwinta z krakowskiego szpitala.

Dzieci, które trafiają do szpitala przeszły zakażenie koronawirusem bezobjawowo. Ale po trzech – czterech tygodniach zaczęto u nich obserwować znaczne pogorszenie stanu zdrowia. U dzieci nastąpiła niewydolność krążenia oraz uszkodzenie wielonarządowe.

Dziecięcy zespół pocovidowy otrzymał nazwę PIMS-TS – czyli pediatryczny, wieloukładowy zespół zapalny związany z zakażeniem Covid-19. 

Wśród dotychczas potwierdzonych przypadków znalazło się jedno dziecko z Warszawy, troje z Wejherowa i aż dziewięcioro małych pacjentów z Krakowa.

Początkowe objawy, które zaobserwowano u dzieci nie wskazywały na groźną chorobę – pojawiła się swędząca wysypka, wysoka gorączka a następnie biegunka i wymioty, u niektórych wystąpiło również zaczerwienienie oczu i ból brzucha. Wielu rodziców mogło pomyśleć, że dziecko przechodzi zatrucie pokarmowe.

Specjaliści uczulają, by dzieci trafiające do szpitala z wymienionymi objawami od razu traktować jako potencjalnych pacjentów pocovidowych, co przyspieszy etap wdrożenia właściwego leczenia.

Źródło: O2.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.