Reklama

Reklama

Uwaga, pasażerowie MPK Łódź. Od maja zmienią się stawki za przejazdy komunikacją miejską

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Uwaga, pasażerowie MPK Łódź. Od maja zmienią się stawki za przejazdy komunikacją miejską  - Zdjęcie główne

Pasażerowie MPK Łódź muszą przygotować się na zmiany w opłatach za przejazdy komunikacja miejską (fot. Michał Pietrzak - redakcja TuŁódź) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź MPK Łódź zapowiada zmiany wysokości opłat za przejazdy transportem miejskim. Zgodnie z uchwałą, ceny biletów okresowych mają ulec zmianie od 1 maja 2021 roku. Wzrost cen obejmie bilety 5-, 30- i 90-dniowe imienne oraz na okaziciela, a także bilety turystyczne.

Reklama

Zmiany opłat za bilety okresowe w MPK Łódź

!reklama!

Zapowiadany wzrost cen biletów miesięcznych zostanie wprowadzona na mocy uchwały Nr XL/1228/21 Rady Miejskiej w Łodzi. Podwyżki cen dotyczyć będą jedynie biletów okresowych – stawki za bilety czasowe pozostaną niezmienne. Zmianie nie podlegają również ceny biletów jednodniowych, weekendowych i grupowych.

Do końca roku 2021 zdecydowano się utrzymać ustalenie dot. przedłużenia biletów czasowych (z 20 i 40 min. do 40 i 60 min.).

Z oferty dostępnych biletów znikną bilety liniowe (30-dniowe na wybrane 2 linie).

Pod jedną nazwą – Bilet Juniora będą funkcjonować dotychczasowy Bilet Ucznia i Bilet Juniora. Bilet Juniora będzie przysługiwał dziecku od 4 roku życia do momentu rozpoczęcia nauki w szkole (podczas kontroli należy okazywać dokument potwierdzający wiek dziecka) oraz dla dziecka uczęszczającego do szkoły podstawowej, nie dłużej niż do 18 roku życia (podczas kontroli należy okazywać legitymację szkolną lub zaświadczenie ze szkoły). Bilet Juniora nadal ważny jest tylko w strefie 1.

Dla osób starszych wprowadzony zostanie Bilet Seniora, dzięki któremu w strefach 1 i 2 będzie można  skorzystać z oferty biletu 30-dniowego za 35 zł lub 12-miesięcznego za 350 zł.

Bilety Juniora, Bilety Seniora oraz bilety 12-miesięczne będą dostępne tylko dla posiadaczy aktywnej Karty Łodzianina.

Polecamy: Ogród Botaniczny w Łodzi znów zaprasza mieszkańców! Sprawdźcie, jak prezentuje się w wiosennym słońcu

Rabaty dla posiadaczy Karty Łodzianina

Osoby posiadające Kartę Łodzianina uchronią się od podwyżek cen –  za bilety 30 i 90-dniowe zapłacą tyle, co wcześniej.

Takie same zasady mają obowiązywać w przypadku przejazdów Łódzką Koleją Aglomeracyjną.

Przejazd bez biletu zaboli jeszcze bardziej…

Prócz wyżej opisanych podwyżek, zmianie ulegnie również wysokość mandatu za przejazd komunikacją miejską bez ważnego biletu. Zasadnicza wartość kary wraz z opłatą za przejazd będzie wynosić 351,80 zł. W terminie 7 dni będzie obniżona do 177,80 zł.

Wszystkie opisane zmiany wejdą w życie po opublikowaniu uchwały Rady Miejskiej w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy