- Chcemy, by poradnia przy ul. Garnizonowej dedykowana była osobom z różnymi niepełnosprawnościami.
!reklama!
W ramach remontu z poradni znikną bariery architektoniczne - przychodnia zostanie wyposażona w nowe wejście z podjazdem dedykowanym osobom posiadającym dysfunkcje narządu ruchu, wnętrze poradni będzie wykonane w taki sposób aby ułatwić poruszanie się osobom słabo widzącym - min. przez kontrastowe kolory - czerń-biel, blat rejestracji będzie obniżony aby umożliwić osobom poruszającym się na wózkach bezproblemowe porozumiewanie się z pracownikami rejestracji. Poradnia "Garnizonowa" wyposażana jest również w system umożliwiający bezproblemowe porozumiewanie się osobom głuchoniemym z pracownikami poradni – tablet z dostępem do tłumacza języka migowego – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.
Trwa przetarg na wybór wykonawcy I etapu remontu.
- W pierwszym etapie prac wykonamy: wejście z podjazdem dla wózków inwalidzkich, rejestrację, korytarze poradni. Z pracami powinniśmy ruszyć w listopadzie, a finalizować go już w grudniu 2020 r. Drugi etap prac, czyli m.in. remont gabinetów zaplanowaliśmy na 2021 rok - dodaje Monika Nogala, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego "Polesie".
Dla najmłodszych pacjentów, do 5 roku życia, poradnia nawiązała zaś współpracę z fundacją z ASPI-racjami. Fundacja rozpoczęła szkolenia lekarzy - pediatrów stricte w kierunku poszerzenia ich kompetencji w dziedzinie wczesnego rozpoznawania autyzmu u maluchów. Konsultacje dla rodziców i dzieci już odbywają się w poradniach Miejskiego Centrum Medycznego "Polesie" przy ul. Maratońskiej, Kasprzaka oraz Olimpijskiej, a w przyszłości planujemy by porady w tym zakresie odbywały się również w poradni "Garnizonowa".
- Wczesne rozpoznanie umożliwia też szybszą terapię - wyjaśnia Magdalena Charbicka, prezes fundacji z ASPI-racjami, terapeuta, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, m.in. autyzmu.
Dr Beata Witczak, lekarz pediatra zatrudniony w MCM "Polesie" bardzo sobie chwali pomysł ze szkoleniami dla medyków.
- Na studiach nie zdobędziemy tak kompleksowej wiedzy na temat spektrów aspergera czy autyzmu u dzieci, a zaniepokojeni rodzice zwracają się do nas o pomoc - wyjaśnia dr Witczak.
Źródło: UMŁ
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.