Reklama

Reklama

W Łodzi trwa walka taksówkarzy. "W końcu dojdzie do samosądu"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi regularnie niszczone są samochody taksówkarzy. Co na to policja?

Reklama

Taksówkarze z Łodzi w stanie "cichej wojny"? Po kilku dniach ciszy mamy kolejny sygnał o uszkodzonym samochodzie 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy po raz pierwszy o zniszczonych taksówkach. Po kilku dniach ciszy, wandale znowu się uaktywnili. O sprawie po raz kolejny poinformował administrator popularnego w Łodzi profilu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie. Tym razem sprawcy zniszczyli kilka pojazdów w okolicach ulicy Przędzalnianej. Podobniej, jak w poprzednim wypadku na zdjęciach widzimy  taksówki, które mają wybite szyby, głównie od strony kierowcy. W środku panuje bałagan, widać, że sprawy chcieli narobić, jak najwięcej szkód. Do tego karoseria samochodu zostaje posmarowana błotem. 

Pierwsza informacja o zniszczonych taksówkach pojawiła się 7 lutego. Pojazdy miały zostać uszkodzone w nocy na Chojnach i Retkini. Na początku mowa była o trzech samochodach, później okazało się, że były cztery. Dwa dni później internauci przesłali kolejne zdjęcia. Tym razem z Widzewa. Wandale niszczą pojazdy różnych korporacji oraz firm, które zajmują się przewozem osób. 

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taksówkarze łączą tę sytuację z zatrzymaniem przez policję mieszkańca z Białorusi, który również zajmował się przewożeniem ludzi. Ich zdaniem, może to być odzew za to, że ktoś go zgłosił. Być może jeździł bez licencji albo też przebywał w Polsce nieleganie. Są to jednak tylko przypuszczenia osób, których ta sytuacja dotyczy. Mówi się również, że może to być cicha wojna pomiędzy licencjonowanymi taksówkarzami a kierowcami, którzy świadczą usługi przewozu. Kolejnym wątkiem jest sprawa taksówkarzy, którzy jeżdżą na licencji ogólnej, czyli firmy, u której pracują. Zdaniem naszego rozmówcy, jedni mają donosić na drugich na policję, efektem czego jest "cicha wojna". 

Społecznik Janusz Kostrzewa, administrator profilu LDZ Zmotoryzowani Łodzianie, zaapelował do poszkodowanych, żeby nie zostawiali tak tej sprawy, ale zgłaszali się na policję. Jak nam tłumaczy, zrobił to, ponieważ jego zdaniem "w końcu dojdzie do samosądu".

Policja: Wyjaśniamy sprawę, wkrótce może nastąpić przełom 

O sprawę w zeszłym tygodniu zapytaliśmy oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Wówczas, jak się okazało, a co nas bardzo zdziwiło, mundurowi nie zostali poinformowani o tych zdarzeniach. Dziś (czwartek) nadkom. Marcin Fiedukowicz, przyznał, że funkcjonariusze prowadzą czynności w tej sprawie. Jak słyszymy, policja ma już zgłoszonych kilka przypadków, i wciąż zgłaszają się kolejni poszkodowani. Pytamy, czy sprawą może mieć związek z wojną taksówkarzy. 

 - Nie mam takiej informacji. Mogę potwierdzić, że mamy zgłoszenie dotyczące włamań do taksówek, sprawcy zabierali z samochodów drobne pieniądze. Na tę chwilę nie mogę nic więcej powiedzieć

 - usłyszeliśmy. Nadkom. Marcin Fiedukowicz przyznał jednak, że wkrótce w tej sprawie możemy spodziewać się przełomu. 

Po kontroli łódzkich kierowców: rażące zaniedbania 

W Łodzi, ale również w wielu innych polskich miastach, od wielu lat trwa konflikt kierowców licencjonowanych i takich, którzy wożą klientów tak, jak taksówki, ale nie posiadają licencji i nie płacą podatków. Obie te grupy oskarżają się wzajemnie o agresje i łamanie zasad. Na razie nie widać końca tej "wojny". 

Przypomnijmy, że pod koniec zeszłego roku łódzcy policjanci postanowili skontrolować kierowców, którzy oferują przewozy klientów zamawiane przez popularne aplikacje. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy posiadają licencję na przewóz osób, w przypadku cudzoziemców – czy mają pozwolenie na legalny pobyt w Polsce i czy dokumentują swoje usługi zgodnie z literą prawa. Kontrolowano również stan techniczny pojazdów oraz stan psychofizyczny kierowców. Podczas działań policjantom towarzyszyli funkcjonariusze Straży Granicznej, Krajowej Inspekcji Transportu Drogowego oraz Krajowej Administracji Skarbowej. 

Funkcjonariusze wykryli wówczas przypadki rażących zaniedbań. W ręce policji wpadły też dwie poszukiwane osoby.

 

Artykuł pochodzi z portalu tuzgierz.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy