Reklama

Reklama

W Łodzi powstanie kolejny woonerf! Oto rewitalizacja na Polesiu [wizualizacje]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Plany związane z przebudową Mielczarskiego zakładają wiele zmian. Łódzka ulica ma zmienić się w woonerf, a ponadto pojawi się na niej mnóstwo zieleni. W galerii zdjęć umieściliśmy fotografie wizualizacji oraz obecnego wyglądu omawianego miejsca.

Reklama

Woonerf na Mielczarskiego w Łodzi

W sierpniu 2020 roku Urząd Miasta Łodzi poinformował o trwającym projektowaniu kolejnego woonerfu. Jak wiemy z oficjalnego komunikatu przesłanego nam przez UMŁ, projekt dotyczący przebudowy Mielczarskiego jest już gotowy. W najbliższych dniach ma ruszyć przetarg na wybór wykonawcy remontu ulicy oraz dwóch przebić do Ogrodów Karskiego. 

- Łódzka rewitalizacja nie ominie ulicy Mielczarskiego. To kolejna ulica niedaleko Manufaktury, obok ul. Gdańskiej i ul. Ogrodowej, która zostanie odnowiona. Ulica Mielczarskiego zmieni się w woonerf, czyli przyjazną przestrzeń do życia i spędzania wolnego czasu. Ponadto powstaną dwie aleje, które poprowadzą nas do Ogrodów Karskiego. Istniejąca zieleń zostanie uzupełniona dodatkowymi nasadzeniami. Pojawią się nowe drzewa, krzewy i trawy ozdobne. Latem zakwitną tu róże i hortensje. Ulica Mielczarskiego to nie tylko woonerf. To również kolejne wyremontowane kamienice. Odnowimy tu miejskie kamienice, w których powstaną miejsca sąsiedzkich spotkań, rodzinna kawiarnia, mieszkania komunalne oraz świetlica dla najmłodszych. Ta część miasta zyska przyjazny zakątek, w którym doskonale będą się czuć zarówno łodzianie, jak i turyści – mówi Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Zmiany na łódzkim Polesiu

Na Mielczarskiego będzie wiele zmian. 

- Ulica Mielczarskiego pozostanie ulicą jednokierunkową. Jezdnia i chodniki będą na jednym poziomie, bez krawężników czy stopni, oddzielone od siebie zielenią i meblami miejskimi. Nowa Mielczarskiego to woonerf, na którym to piesi będą mieć pierwszeństwo. Dla uspokojenia ruchu na części przewidzianej dla samochodów pojawią się zmiany toru ruchu,  place oraz progi zwalniające w jezdni z łagodnym najazdem, tzw. poduszki berlińskie – mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

Urząd Miasta Łodzi poinformował również o planach dotyczących uporządkowania istniejącego w tej ulicy podwójnego szpaleru drzew. Zieleń ma zostać poddana pielęgnacji. Będą także nowe nasadzenia, a wśród nich między innymi kwiaty oraz krzewy. Zostanie zasadzonych 200 róż, 400 hortensji, 20 klonów, a także kilka tysięcy traw ozdobnych oraz bylin. Pojawią się również system nawadniający, podświetlenia, ławki, stojaki na rowery, poidełko i kosze na śmieci, a także nowe oświetlenie ulicy.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy