Reklama

Reklama

Praca przy budowie Bulwarów wre! Czy łodzianom podoba się ta inwestycja? [zdjęcia]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wartość inwestycji związanej z budową Bulwarów Północnych to koszt 45 528 485 złotych. Jak aktualnie wyglądają prace i co o tym wszystkim sądzą łodzianie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Reklama

Bulwary Północne w Łodzi

Jak wiemy z oficjalnego komunikatu przesłanego nam przez Urząd Miasta Łodzi, prace związane z budową Bulwarów Północnych trwają w najlepsze. 

- Przeprowadziliśmy niezbędne roboty brukarskie, rozebraliśmy krawężniki i usunęliśmy bariery architektoniczne. Trakcja została zdemontowana i dziś rozpoczynamy intensywne prace przy frezowaniu jezdni, które potrwają kilka najbliższych tygodni. Do tego w najbliższych dniach rozpoczniemy demontaż torowiska – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Na samym początku przebudowy ul. Ogrodowej oraz Północnej zamknięto nitkę po stronie parku Staromiejskiego, a ruch odbywa się dwustronnie jezdnią południową. Najsampierw wykonawca zdemontuje starą nawierzchnię oraz sieć po stronie parku, a potem rozpocznie się wymiana podziemnych sieci. Następnie rozpoczną się prace związane z układaniem nowych nawierzchni jezdni, chodnika, a także torowiska. Wzdłuż ulicy mają pojawić się również nowe nasadzenia, zielone pergole, ławki, oświetlenie oraz droga rowerowa. Remonty obejmą także Plac Wolności, Stary Rynek i park Staromiejski.

Prace związane z budową łódzkich bulwarów 

Oficjalny komunikat przesłany przez Urząd Miasta Łodzi zawiera również więcej informacji na temat tego przedsięwzięcia. W ramach inwestycji ma zostać wymieniona nawierzchnia jezdni i torowisko tramwajowe, a także powstaną równe chodniki, które będą dopasowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a także droga dla rowerów biegnąca po północnej stronie ul. Ogrodowej i Północnej, wraz z przejazdami w obrębie skrzyżowań.

Prace obejmą wymianę sieci podziemnych i oświetlenia. Zostanie również zamontowana nowa instalacja służąca do podlewania posadzonej na Bulwarach zieleni. Wedłuż pierzei znajdą się także klony, kasztanowce, dęby, róże oraz hortensje. A lampy, ławki i kosze na śmieci będą utrzymane w stylu secesji. 

Zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2023 roku. Wartość przedsięwzięcia to ponad 45,5 miliona złotych. Projekt przebudowy ulic Ogrodowej oraz Północnej zintegrowano z projektem parku Staromiejskiego. Przebudowane zostaną także Stary Rynek i sąsiadujące z nim ulice Wolborska oraz Podrzeczna. 

Opinie łodzian na temat prac przy Bulwarach

A jakie opinie na temat tej inwestycji mają łodzianie? 

- Nie mogę się doczekać efektu końcowego. Plany są ambitne, a teren wreszcie będzie bardzo ładny. Zobaczymy, jak to wszystko wyjdzie - mówi mieszkanka ulicy Północnej. 

Głosów pozytywnych jest więcej.

- Bardzo dobrze, że prace trwają, bo w tej części Łodzi potrzebna jest gruntowna zmiana - informuje napotkany nieopodal Manufaktury pan Szymon.

Pojawiają się jednak negatywne opinie.

- Każda inwestycja wiąże się z mnóstwem utrudnień i wieloma zmianami, ta również. Nie wiem, w jakim celu robi się w Łodzi kilka remontów jednocześnie. Najpierw powinno się skończyć jedno - dodaje przechadzający się po parku Staromiejskim pan Leon. 

A Wy co o tym sądzicie? Komentujcie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy