Reklama

Reklama

W Łodzi powstanie nowa droga. Połączy Tymienieckiego z Milionową

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Łodzi powstanie nowa droga. Połączy Tymienieckiego z Milionową - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W 2022 roku zostanie zbudowana nowa droga, która połączy ulice Tymienieckiego i Milionową w Łodzi. Deweloper Echo Investment, który realizuje projekt Fuzja, podpisał z władzami miasta porozumienie, na mocy którego obok inwestycji powstanie nowa droga.

Reklama

Deweloper wybuduje drogę w Łodzi za 4 mln zł

Nowa droga, która powstanie po wschodniej stronie Fuzji, połączy ulicę Milionową z Tymienieckiego na odcinku pomiędzy Piotrkowską i Kilińskiego. Echo Investment przeznaczy na inwestycję ok. 4 mln zł.

!reklama!

- Fuzja to projekt współtworzący miasto, który połączy funkcje mieszkaniową, biurową i rekreacyjną oraz znakomitą przestrzeń publiczną – mówi Anna Malarczyk-Arcidiacono, dyrektor projektu Fuzja. - Zachowamy tu tożsamość Łodzi i połączymy historię z przyszłością. Fuzja będzie jednoczyć na różnych płaszczyznach i w różnych aspektach, także w wymiarze praktycznym, czego wynikiem jest koncepcja nowej drogi łączącej zlokalizowane przy inwestycji ulice. Nowa droga usprawni ruch w okolicy kompleksu oraz dodatkowo zintegruje Fuzję z miastem – Fuzja krok po kroku staje się nieodłączną częścią Łodzi, zatem infrastrukturę drogową wokół projektu realizujemy tak, by w jak najlepszym stopniu służyła wszystkim mieszkańcom miasta. Możemy śmiało mówić o pełnym sukcesie fuzji samorządu i biznesu, z korzyścią dla lokalnej społeczności - dodaje Anna Malarczyk-Arcidiacono.

Porozumienie z władzami miasta Łodzi

Nowa droga będzie składać się z dwóch pasów ruchu z szerokimi chodnikami po obu jej stronach, co da łącznie 14 metrów szerokości całego pasa drogowego.

- Inwestorzy coraz częściej zdają sobie sprawę ze swojego realnego wpływu na kreowanie przestrzeni miejskiej - mówi Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi. - Cieszymy się, że współodpowiedzialność za łódzką infrastrukturę wziął na siebie jeden z największych deweloperów funkcjonujących w Polsce. Echo Investment rewitalizuje pofabryczny teren dawnego imperium Karola Scheiblera, który zostanie niedługo oddany miastu i jego mieszkańcom. Niezwykle istotnym elementem całości projektu będzie nowa ulica, która usprawni komunikację w tym rejonie.

Fuzja to projekt, którego celem jest przywrócenie życia pofabrycznym terenom dawnej fabryki Karola Scheiblera w Łodzi. W ramach przedsięwzięcia powstaną cztery apartamentowce, biura, powierzchnia dla usług, sklepy, restauracje. Na przestrzeni okoł 4 hektarów znajdą się także place, tereny zielone i infrastruktura miejska.

Głównym najemcą dwóch pierwszych biurowców biurowych będzie firma Fujitsu. W połowie tego roku oddany zostanie plac przy Elektrowni.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy