Reklama

Reklama

W znanych hipermarketach wręczyli łapówki na prawie 2 mln zł [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 31 lip 2019 16:45
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzka policja zatrzymała 7 osób zamieszanych w korumpowanie menadżerów sklepów wielkopowierzchniowych, którzy w ten sposób mieli być nakłaniani do zawierania korzystnych umów handlowych. Zatrzymane osoby pochodzą z czterech województw.

Korupcyjnym procederem polegającym na wręczaniu korzyści majątkowych osobom odpowiadającym za kontrakty handlowe w dużych sieciach sklepów zajmuje się Wydział do Walki z Korupcją KWP w Łodzi. Postępowanie w tej sprawie trwa od dłuższego czasu, a to ze względu na złożoność tego typu śledztw. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom na rozpoczęcie zatrzymań.

Grupa z czterech województw

Pierwszych podejrzanych ujęto 25 lipca 2019 r. Wtedy w rękach policji znalazło się 5 osób pochodzących z województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, mazowieckiego oraz z samej Warszawy. Kolejne zatrzymanie w tej sprawie miało miejsce dzień później. Podejrzani mężczyźni i kobieta są w wieku od 46 do 60 lat. Śledczy ustalili, że przestępczy proceder mógł się ciągnąć od 2010 roku.  

Jak się okazało, przedsiębiorcy chcąc wprowadzić swoje towary na rynek hipermarketów docierali poprzez pośredników do tzw. kupców, tj. osoby odpowiadające w sieciach handlowych za nabywanie towarów, negocjowanie ich cen i zawieranie umów. Te osoby podpisywały kontrakty z firmą sprzedającą zabawki, za co od właścicieli miały otrzymywać stałą prowizję w formie korzyści majątkowych.

Sprawa jest rozwojowa

W ten sposób mogło dojść do wręczenia w sumie nawet 1,7 miliona złotych. Zebrany przez policję materiał dowodowy jest wystarczający, by 7 podejrzanym osobom przedstawić zarzuty korupcji menadżerskiej. To przestępstwo jest zagrożone karą do 5 lat więzienia.

Wszyscy podejrzani zostali decyzją prokuratora objęci dozorami policyjnymi, otrzymali też zakaz wzajemnego zbliżania się i kontaktowania. Wobec zatrzymanych zastosowano również  poręczenia majątkowe od 100 do 150 tys. zł. Sprawa ma charakter rozwojowy, policja zabezpieczyła kilkanaście komputerów, a także dokumentację firmy.

Źródło: KMP Łódź

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.