Reklama

Reklama

Walka w sądzie między Radą Miejską a wojewodą! Powraca sprawa planu zagospodarowania Chojen

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Walka w sądzie między Radą Miejską a wojewodą! Powraca sprawa planu zagospodarowania Chojen  - Zdjęcie główne

Walka w sądzie między Radą Miejską a wojewodą! Powraca sprawa planu zagospodarowania Chojen (fb. Tobiasz Bocheński - Wojewoda Łódzki) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na początku października wojewoda Tobiasz Bocheński ogłosił, że przegłosowany przez Radę Miejską plan zagospodarowania przestrzennego dla Chojen nie zostanie przyjęty. Rada chce sądownego rozstrzygnięcia sprawy.

Reklama

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej kluby radnych KO i SLD skierują do sądu rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody łódzkiego, który odrzucił plan zagospodarowania przestrzennego dla części dzielnicy Chojny.

!reklama!

Chodzi o ulice Przyjacielską, Zygmunta, Bałtycką, Lotną i Sąsiedzką aż do terenów kolejowych. Wojewoda argumentował, że przyjęty przez Radę Miejską plan nie chroni środowiska, godzi w postawę obywatelską i przepisy prawne, tym samym całkowicie wstawił się za mieszkańcami i stowarzyszeniem „Czyste Chojny”, które od lat walczy ze skutkami budowy fabryki Hutchinsona.

Tobiasz Bocheński zwrócił uwagę, że żadna z zaproponowanych przez mieszkańców poprawek nie została uwzględniona. Wojewoda wskazał z numerów cztery zastrzeżenia, których w ogóle nie wzięto pod uwagę i nie przedstawiono radnym. Kolejnym zarzutem pod adresem magistratu było ominięcie etapu publicznego przedstawienia planu w toku jego procedowania.

Co do powiedzenia ma druga strona sporu? Rada Miejska zarzuca wojewodzie, że cztery wymienione przez niego zastrzeżenia mieszkańców oznaczono nieczytelnymi personaliami. O wyjaśnienie sprawy niekorzystnego wpływu planu na środowisko wnioskuje sama firma Hutchinson, która zarzuca naruszenie jej dóbr.

Za przyjęciem planu głosowali radni Koalicji Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Przeciw byli przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Teraz spór rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Źródło: Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy