Reklama

Reklama

Ważna informacja dla szpitali w województwie łódzkim. Chodzi o pieniądze

Opublikowano: śr, 11 wrz 2019 06:42
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Na briefingu prasowym w budynku Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciele NFZ i wojewody poinformowali o przekazaniu kolejnej transzy dodatkowych pieniędzy dla szpitali o znaczeniu powiatowym z terenu województwa łódzkiego. 

Podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami we wtorek 10 września, Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk oraz Dyrektor Łódzkiego Oddziału Narodowego Fundusz Zdrowia Artur Olsiński, poinformowali o przekazaniu, kolejnej już w tym roku, transzy dofinansowania dla szpitali o znaczeniu powiatowym z terenu województwa łódzkiego.

Jak podano na spotkaniu, pomoc otrzymają 22 szpitale z terenu województwa. Łączna kwota dofinansowania to 20 mln złotych. Jest to już 3. transza dodatkowych środków w tym roku (po marcowej i lipcowej). Dzięki niej o 9 proc. zwiększy się ryczałt dla szpitali.

Najwięcej otrzyma szpital w Zgierzu. Także 3 placówki w Łodzi otrzymają dodatkowe środki. Będzie to szpital im. L. Rydygiera, szpital dr. K. Jonschera oraz szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego.

Środki będą pozostawały w gestii dyrektorów szpitali, jednak intencją wojewody i NFZ jest, by część z nich została przekazana na podwyżki dla pozostałych pracowników szpitali.

Dodatkowe pieniądze to nie koniec dobrych wiadomości dla szpitali. Zwiększa się liczba lekarzy i pielęgniarek w Łódzkiem. W porównaniu z ubiegłym rokiem w województwie zanotowano wzrost liczby lekarzy o 5 proc. Również pielęgniarek jest coraz więcej. Co ważne, część z nich wraca do zawodu, zwiększając tym samym ogólną liczbę przedstawicielek tego zawodu.

W ciągu 4 lat nabór na studia medyczne zwiększył się w Polsce o 40 proc. To niezwykle ważna informacja, bowiem już od dłuższego czasu media alarmują o katastrofalnej wręcz sytuacji personalnej w polskiej służbie zdrowia. Mamy najmniej lekarzy w Europie, a poprzednie rządy nie potrafiły stworzyć systemowych zachęt dla absolwentów, by zostali w kraju. To emigracja była w poprzednich latach główną przyczyną malejącej liczby specjalistów. Teraz sytuacja zmienia się i odnotowujemy zwiększającą się liczbę lekarzy zarówno w skali kraju, jak i w województwie łódzkim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.