Reklama

Reklama

Wernisaż wystawy "Muzyka. Historia. Miejsca"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wernisaż wystawy "Muzyka. Historia. Miejsca"  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Interesująca wystawa na zakończenie 20. jubileuszowej edycji Wędrownego Festiwalu FŁ „Kolory Polski”.

Reklama

Wernisaż wystawy "Muzyka. Historia. Miejsca"

Na zakończenie 20. jubileuszowej edycji Wędrownego Festiwalu FŁ „Kolory Polski” Filharmonia Łódzka przygotowuje wystawę fotograficzną, której przewodzi hasło festiwalu - Muzyka. Historia. Miejsca. Wernisaż wystawy odbędzie się 31 sierpnia o 18.15 w foyer FŁ, przed koncertem finałowym „Harfy Papuszy”.

Ekspozycja będzie prezentowana w trzech odsłonach, a każda z części ukaże inny aspekt tegorocznych „Kolorów Polski”, które zbiegły się z obchodami stulecia województwa łódzkiego. Goście Filharmonii Łódzkiej będą mogli zobaczyć 40 fotografii koncertowych autorstwa Marcina Stępnia, Dariusza Kuleszy, Tomasza Ogrodowczyka i TMS. Zatrzymali oni w kadrze najciekawsze fragmenty muzycznych występów i utrwalili także wizerunki artystów zaproszonych do współtworzenia tegorocznej edycji tak niezwykłego wakacyjnego wydarzenia artystycznego. W kolejnej części ekspozycji bazującej na reprodukcjach archiwaliów (akt, fotografii, druków i map) pochodzących z zasobów Archiwum Państwowego w Łodzi, które wzbogacono o dokumenty przechowywane w Narodowym Archiwum Cyfrowym oraz Archiwum Akt Nowych, łodzianie poznają różne ciekawostki związane z powstaniem i funkcjonowaniem województwa łódzkiego w latach 1919-1939. M.in. podstawy legislacyjne, obszar i jego zmiany, tworzenie administracji, sylwetki kolejnych włodarzy, wydarzenia z różnych dziedzin życia gospodarczego i społeczno-politycznego. Wreszcie ilustracje ważnych uroczystości i świąt. Archiwalia te można było zobaczyć w trakcie historyczno-krajoznawczych wycieczek zorganizowanych przez Filharmonię Łódzką we współpracy z Regionalną Organizacją Województwa Łódzkiego, co stanowiło dodatkowy element festiwalu. Wycieczki prowadziły jego uczestników szlakiem najpiękniejszych zakątków regionu, pokazując im, że rzeczywiście „łódzkie jest piękne”. Fotografie relacjonujące właśnie te niezwykłe podróże zamykają pofestiwalową wystawę.

Wernisaż wystawy "Muzyka. Historia. Miejsca"
Łódź, Filharmonia Łódzka
31 sierpnia 2019 / SOBOTA / 18.15


Źródło: Filharmonia Łódzka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy