Reklama

Reklama

Wernisaż wystawy Witolda Kalińskiego w Galerii Re:Medium

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wernisaż wystawy Witolda Kalińskiego w Galerii Re:Medium - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Wernisaż interesującej wystawy w Galerii Re:Medium, będzie z pewnością nietuzinkowym wydarzeniem artystycznym.

Reklama

 Grafika :: Witold Kaliński

Galeria Re:Medium (Piotrkowska 113) zaprasza na wernisaż wystawy Witolda Kalińskiego, który odbędzie się 11 października 2019, o godz. 18.00.

Prezentowana na ekspozycji twórczość graficzna z ostatnich lat Witolda Kalińskiego jest związana głównie z postacią ludzką. Zainteresowania autora oscylują wokół wizerunku człowieka, którego reprezentacja obrazowa na przestrzeni kilku dekad ewoluuje, zmienia się, ulega transformacji, uproszczeniu – jest metaforyczna, symboliczna, wreszcie w ostatnim okresie przejmuje cechy abstrakcyjnego znaku.

Kreacja obrazu mająca cechy zbliżone do reprezentacji abstrakcyjnej daje szersze możliwości interpretacyjne. Obecność elementów bliskoznacznych i odległych semantycznie znaków implikuje pole duchowych możliwości utrzymując jednocześnie potencjalność wyrażania idei uniwersalnych.

WITOLD KALIŃSKI – (ur. w 1949) – absolwent w Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi). Dyplom otrzymał w roku 1972 w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego oraz w Pracowni Tkaniny Unikatowej prof. Janiny Pierzgalskiej. Od tego czasu pracował w macierzystej uczelni. W latach 1972-1987 był asystentem w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Fijałkowskiego. Od 1987 do 2014 roku prowadził Pracownię Rysunku na Wydziale Grafiki i Malarstwa, następnie na Wydziale Malarstwa i Rysunku Pracownię Malarstwa do roku 2019. Tytuł profesora uzyskał w 2000 roku.

Twórczość w zakresie malarstwa, grafiki artystycznej i rysunku. Brał udział w około 300 wystawach ogólnopolskich, międzynarodowych i sztuki polskiej za granicą.

Galeria Re:Medium
Piotrkowska 113
wernisaż: 11 października 2019, godz. 18.00
11.10.2019 - 09.11.2019
kurator: Dariusz Leśnikowski


Źródło: Miejska Galeria Sztuki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy