Reklama

Reklama

Wiadukty wymagają natychmiastowego remontu, a inwestycja znów się opóźnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wiadukty wymagają natychmiastowego remontu, a inwestycja znów się opóźnia - Zdjęcie główne

Wiadukty wymagają natychmiastowego remontu, a inwestycja znów się opóźnia (fot. Google Maps) |wiadomości łódzkie|Łódź|TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź O tym, że wiadukty na Przybyszewskiego są w krytycznym stanie technicznym nikomu przypominać nie trzeba. Kiedy wydawało się, że już widać początek prac, pojawiły się kolejne problemy.

Reklama

Obiekty są pod stałym nadzorem – co kwartał przechodzą testy techniczne. Po decyzji o zmniejszeniu ruchu na estakadach odsunięto decyzję o całkowitym ich zamknięciu. Nie zmienia to faktu, że potrzebują pilnego remontu.

!reklama!

W pierwszym etapie podjęto decyzję o modernizacji wiaduktów na ul. Dąbrowskiego, żeby podczas rozpoczęcia prac na Przybyszewskiego, były gotowe do odciążenia ruchu.

Kiedy już wydawało się, że w sprawie obiektów zapadną pierwsze ważne decyzje, doszło do opóźnień. Otwarcie ofert przetargowych na inwestycję Zarząd Inwestycji Miejskich planował na 30 września. Termin zmieniono na 26 października. Przesunięcie terminu było wynikiem zapytań kierowanych do zmienionych warunków przetargu.

ZIM poinformował jednak o kolejnej zmianie. Nowa data otwarcia ofert przetargowych to 18 stycznia.

- Zmiana terminu wynika z dużego zakresu robót i jego wysokiej specjalizacji technicznej. Wpłynęło już 50 zestawów pytań do przetargu - tłumaczy Małgorzata Loeffler z ZIM.

Urzędniczka tłumaczy, że do magistratu wpłynęło łącznie 614 pytań od potencjalnych wykonawców. Dodatkowo nie są jeszcze rozstrzygnięte sprawy środków zewnętrznego dofinansowania inwestycji. Budowa ma pochłonąć 120 mln zł. Małgorzata Loeffer podkreśla, że pieniądze na wkład własny zostały zabezpieczone, ale procedura ubiegania się o dofinansowanie z zewnątrz jest w trakcie realizacji.

Pierwsze terminy realnego rozpoczęcia inwestycji to późna wiosna 2021 roku.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy