Reklama

Reklama

Wkrótce #CodeWeek2019. Uczysz kodowania? Zgłoś się do konkursu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wkrótce #CodeWeek2019. Uczysz kodowania? Zgłoś się do konkursu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Niecały miesiąc pozostał do tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania. Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło pełną mobilizację, a także konkurs dla osób chcących się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie programowania.  

Reklama

Europejski Tydzień Programowania #CodeWeek

CodeWeek jest społeczną inicjatywą, w ramach której państwa europejskie „ścigają się” w ilości działań organizowanych wokół zagadnień związanych z programowaniem. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się w dniach 5-20 października 2019 r.

Inicjatywa obejmuje całą Europę i może w niej wziąć udział każdy, kto chce rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z programowaniem. - Polska świetnie sobie radzi w tym wyścigu. W ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce. Marzy nam się jeszcze lepsza pozycja. Pomożecie? – zachęca w internecie Ministerstwo Cyfryzacji

Doceniamy każde zgłoszenie. Jak co roku do udziału w CodeWeek zachęcamy przede wszystkich tych, którzy nie mieli do tej pory do czynienia z programowaniem. To świetny moment, by się przekonać, że to nie jest czarna magiamówi minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Konkurs dla inicjatorów zajęć

Przy tej okazji Ministerstwo Cyfryzacji ogłosiło konkurs, do którego mogą przystąpić wszyscy, którzy na różne sposoby chcieliby się podzielić swoimi doświadczeniami w programowaniu. Nie ma wskazanych konkretnych form, liczy się chęć, zapał i własna inicjatywa. Może to być warsztat obejmujący podstawy programowania dla dzieci albo pogadanka na temat nowych technologii. Można skierować inicjatywę do seniorów i pokazać im, na czym polega kodowanie lub po prostu, jak korzystać z komputera czy smartfona.

Czekamy na zgłoszenia lekcji informatyki, spotkań w klubach seniora, Kołach Gospodyń Wiejskich, przedszkolach i na uczelniach wyższych. Poprzednie lata pokazały nam, że potraficie się Państwo świetnie zorganizować i co ważniejsze – świetnie przy tym bawićdodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji.

Co więcej, nauczyciele lub dyrektorzy szkół mogą zgłosić do konkursu wszystkie lekcje informatyki, które odbywają się w ich szkołach w okresie trwania CodeWeek, od 5 do 20 października br.

Jak widać, udział w konkursie jest bardzo prosty, a tysiąc pierwszych zgłoszeń zostanie nagrodzonych w postaci zeszytów zabaw do nauki programowania offline. W ten sposób możemy się przyczynić do upowszechnienia wiedzy o programowaniu, a tym samym podnieść jeszcze bardziej pozycję Polski w europejskim rankingu.

Więcej informacji o #CodeWeek2019 i konkursie Ministerstwa Cyfryzacji znajduje się na stronie internetowej www.koduj.gov.pl.

Źródło: gov.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy