Reklama

Reklama

Wkrótce Łódzka konferencja o rodzinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wkrótce Łódzka konferencja o rodzinie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Godzenie pracy i rozwoju zawodowego z rodzicielstwem, rola wychowawcza i edukacyjna dziadków, czy zaangażowanie państwa i samorządu w pomoc rodzinie - to niektóre z zagadnień przedłożonych ekspertom zaproszonym do dyskusji w ramach Łódzkiej konferencji o rodzinie. Spotkanie odbędzie się 8 października w Łodzi.

Reklama

Celem organizacji konferencji jest umiejscowienie współczesnej rodziny w procesie gwałtownych zmian społeczno-kulturowych na świecie i w Polsce. Prelegenci zaproszeni do dyskusji przez Fundację na Rzecz Rozwoju Regionu Łódzkiego we współpracy z Akademią Ignatianum w Krakowie, podejmą się analizy socjologicznej w sferze relacji we współczesnej rodzinie. Prowadzony przez ekspertów namysł będzie zmierzał w kierunku wskazania głównych zagrożeń i problemów wynikających z postaw przyjmowanych przez dzieci, rodziców oraz dziadków w kontekście oddziaływania otoczenia i współczesnego świata na relacje międzyludzkie.

- Przeprowadzone rozmowy i dyskusje pozwolą podsumować i zidentyfikować stan Polskiej Rodziny w kontekście jej zagrożeń, problemów ale także szans i nadziei, które niesie za sobą przebywanie w tej najmniejszej grupie społecznej. Głęboko wierzymy, że poprzez wymianę poglądów, wiedzy i doświadczeń jesteśmy w stanie tworzyć silne rodziny, które zdołają stawić czoła tak szybko zmieniającemu się światutłumaczy Radosław Wojtczak, prezes Fundacji na Rzecz Rozwoju Regionu Łódzkiego.

Łódzka konferencja o rodzinie powinna dostarczyć uczestnikom odpowiedzi na pytania, z którymi zmierzają się współcześnie rodzice, dziadkowie i wychowawcy. Wśród problemów stawianych ekspertom znajdą się m.in. kwestie związane z nauką i wychowaniem; jak powinien wyglądać proces wychowawczo-edukacyjny dzieci i młodzieży oraz jaką rolę pełnią w nim podmioty edukacyjne? Innym z postawionych przez organizatorów wyzwań jest mądre angażowanie dziadków w wychowanie wnuków. Paneliści podejmą również zagadnienie roli oraz oczekiwań społecznych wobec systemu prawnego w zakresie ochrony instytucji rodziny i małżeństwa. Równie istotną kwestią wydaje się udział instytucji samorządowych i państwowych, a także kościelnych w pomoc i ochronę rodziny.

W panelach dyskusyjnych wezmą udział m.in.: dr Ewa Dybowska z Akademii Ignatianum w Krakowie, dr hab. n. med. Michał Mik z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz prof. dr hab. inż. Dominik Sankowski z Politechniki Łódzkiej. Gościem specjalnym Łódzkiej Konferencji o rodzinie będzie prof. Janina Milewska – Duda z AGH, która będzie uczestniczyła w panelu poświęconym edukacji i wychowaniu.

Łódzka Konferencja o rodzinie odbędzie się we wtorek, 8 października br., w budynku  Zespołu Szkół Salezjańskich im. Księdza Bosko w Łodzi, przy ul. Wodnej 34. Uczestnictwo w konferencji, parking, wyżywienie oraz materiały konferencyjne są bezpłatne. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny udziału w wydarzeniu znajduje się na stronie www.orodzinie.pl.

Źródło: mat. organizatora

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy