Reklama

Reklama

Władze Łodzi pamiętają o Mileszkach i planują inwestycje warte 20 mln złotych. Mieszkańcy osiedla będą zadowoleni [wideo]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Władze Łodzi pamiętają o Mileszkach i planują inwestycje warte 20 mln złotych. Mieszkańcy osiedla będą zadowoleni [wideo] - Zdjęcie główne

Władze Łodzi pamiętają o Mileszkach i planują inwestycje warte 20 mln złotych. Mieszkańcy osiedla będą zadowoleni (fot. zdjęcie ilustracyjne / ZIM)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W Łodzi coraz większe nakłady finansowe kierowane są na inwestycje w mniejsze, ale prężnie rozwijające się osiedla. Przykładem takich działań jest osiedle Mileszki. W ciągu najbliższych 3 lat pojawi się tam ponad 8 km kanalizacji sanitarnej. Koszt takiego przedsięwzięcia to około 20 milionów złotych.

Reklama

Na Mileszkach w Łodzi powstanie sieć kanalizacyjna. To odpowiedź na liczne apele mieszkańców osiedla

Zgodnie z najnowszymi planami, budowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w najbliższych trzech latach obejmie ulice: Pomorską, Mileszki, Frezjową, Kosodrzewiny (ciąg dalszy), Goryczkową.

!reklama!

- Dzięki temu uda się skanalizować w przeciągu trzech lat prawie 50% Mileszek, – informuje Michał Krzysztoszek z Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Miejska kanalizacja, zamiast przydomowych szamb, to przede wszystkim 10-krotnie mniejsze koszty dla każdego gospodarstwa domowego. To także komfort i wygoda użytkowania – dzięki kanalizacji nie ma już konieczności zamawiania szambiarki, której przyjazd każdorazowo wiąże się z przykrymi zapachami podczas wywożenia nieczystości. Przyłączenie domu do sieci kanalizacji miejskiej to także wzrost wartości rynkowej danej nieruchomości. 

- Te deklaracje to odpowiedź ze strony Urzędu Miasta na nasze potrzeby. Cieszymy się, że to się dzieje i liczymy na więcej – mówi Rafał Strumiński, przewodniczący Rady Osiedla Mileszki.

W tym roku rozpocznie się duża przebudowa ulicy Pomorskiej i ulicy Mileszki. Będzie to kompleksowy remont obejmujący także modernizację infrastruktury podziemnej. Przebudowana będzie kanalizacja sanitarna, kanalizacja wodociągowa i odwodnienie oraz sama nawierzchnia wraz z oświetleniem i chodnikami. 

Ulica Pomorska będzie przebudowana od ulicy Juhasowej do ulicy Mileszki, natomiast ulica Mileszki od ulicy Pomorskiej do Bratkowej.

Na osiedlu będą także prowadzone prace związane z tworzeniem zbiorników retencyjnych i odwodnieniem – na ulicy Frezjowej i Sołeckiej. Te prace dadzą możliwość utwardzenia dróg gruntowych na osiedlu. 

Polecamy: Od 12 lutego hotele, kina i teatry w Łodzi będą znowu otwarte. Ale nie wszystkie…

Łódzka Spółka Infrastrukturalna modernizuje i buduje nową sieć wodno-kanalizacyjną nie tylko na osiedlu Mileszki

Jak informuje Michał Krzysztoszek z ŁSI, aktualnie trwają prace na kilku innych osiedlach: Helenówku, Młynku, Złotnie i Wiskitnie. 

Natomiast plany na najbliższe 3 lata (2021-2023) obejmują obszary:

  • Łagiewniki (około 5 km sieci),
  • Mikołajew (około 6 km w pierwszym etapie), 
  • Huta Jagodnica, 
  • Lublinek.

- Staramy się prace w mieście zdywersyfikować, pracować jednocześnie na kilku osiedlach, etapujemy inwestycje na poszczególnych obszarach - mówi Krzysztoszek.

Łódzka Spółka Infrastrukturalna od początku swojej działalności, czyli od 2005 roku wybudowała i zmodernizowała około 660 km sieci za ponad miliard złotych. Rocznie prace obejmowały około 36 km sieci wodno-kanalizacyjnej.

Inwestycje realizowane są dzięki czynszowi dzierżawnemu, ale także środkom zewnętrznym, między innymi z WFOŚiGW, pozyskiwanym rokrocznie przez ŁSI.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy