Reklama

Reklama

Wniosek o odebranie koncesji lokalowi. Miało tam dojść do dyskryminacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wniosek o odebranie koncesji lokalowi. Miało tam dojść do dyskryminacji  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Radny Tomasz Kacprzak złożył wniosek do Prezydent Miasta o cofnięcie pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych restauracji „Pijalnia Wódki i Piwa”.

Reklama

W weekend z lokalu „Pijalnia Wódki i Piwa” przy ul. Piotrkowskiej barman miał  wyrzucić  Dawida Gurfinkiela tylko za to, że miał naszyjnik z Gwiazdą Dawida. Przeciwko takiemu traktowaniu przedstawiciela mniejszości zaprotestowali łodzianie, a miejski radny Tomasz Kacprzak złożył wniosek o cofnięcie pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych.

- Byłem zszokowany, gdy usłyszałem, że łodzianin został wyproszony z restauracji z powodu innego wyznania. Taki akt dyskryminacji trzeba jasno potępić. Nie może być zgody na takie zachowania. Nie ma miejsca na nacjonalizm i ksenofobię. Składam wniosek do Prezydent Miasta o cofnięcie pozwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych restauracji „Pijalnia Wódki i Piwa”. Dyskryminujące zachowanie pracowników lokalu, którzy odmówili obsługi klientowi ze względu na wyznanie narusza zasady określone w art. 30 i 32 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej oraz narusza art. 6 ustawy z dnia 3 grudnia 2010 r. o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania.Boli mnie to, że ten incydent wydarzył się w noc po uroczystościach związanych z obchodami rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto. Powinniśmy pamiętać naszą historię. Nie możemy dawać przyzwolenia na takie zachowania – powiedział Tomasz Kacprzak, przewodniczący Komisji Ładu Społeczno-PrawnegoUdostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy