Łódzki woonerf na ul. Traugutta wyróżniony. To rozwiązanie służy kierowcom i pieszym
„Niemapa – Miasto Dobrych Rozwiązań” to pierwszy przewodnik po pozytywnych przykładach rozwiązań przestrzennych z całej Polski. Jednym z takich przykładów, wybranych przez ekspertów, został woonerf przy ulicy Traugutta. To inwestycja pokazująca, że ulice mogą równocześnie służyć pieszym i kierowcom.
- Z tym, że edukacja przestrzenna jest ważna i potrzebna zgodzimy się chyba wszyscy. Bardzo pozytywnie oceniam akcje które jej służą. NIEMAPA jest ciekawym narzędziem, z fajnie opracowaną grafiką. Mam nadzieję, że zostanie wykorzystana w wielu warsztatach, których efektem będzie lepszej jakości otaczająca nas przestrzeń - mówi architekt - Robert Konieczny.
„Niemapa” prezentuje przykłady rozwiązań architektonicznych z całej Polski, zaprojektowanych tak, by służyły mieszkańcom z poszanowaniem przyrody. Przyjazne osiedle Nowe Żerniki we Wrocławiu, dostępna dla wszystkich Szkoła Podstawowa nr 399 w Warszawie czy plac zabaw Kasztanowy Ogród Krakowian to tylko niektóre z miejsc wartych uwagi.
- Marzy mi się miasto przyjazne, w którym mogę czuć się bezpiecznie, zdrowo, pielęgnować relacje z bliskimi, czerpać inspiracje i budować dobrostan ze swoją rodziną i naturą. Na naszej najnowszej "Niemapie" pokazujemy zebrane z całej Polski przykłady rozwiązań, które powodują, że żyje nam się lepiej. Chcemy pokazywać, że to, jak jest zorganizowana nasza przestrzeń, bardzo na nas wpływa, a rozmawianie o tym ze sobą wzajemnie jest kluczem do zmiany. "Niemapa" to narzędzie do takiego dialogu, stworzone przez ekspertów, a ilustrowane przez znakomitego Maćka Blaźniaka ze Studia Ładne Halo - mówi Małgosia Żmijska z łódzkiego kolektywu Mamy Projekt.
Dzięki „Niemapie” możemy też dowiedzieć się co należy do zadań plastyka miejskiego, urbanisty czy architekta krajobrazu. Przy pomocy tego darmowego przewodnika twórcy chcą pokazywać jak ważne jest odpowiedzialne projektowanie przestrzeni i że każdy z nas może tę przestrzeń obserwować, rozumieć, a także wpływać na to jak będzie ona wyglądała.
Papierową wersję „Niemapy” można za darmo odebrać w łódzkiej bibliotece TUVIM. Wersja on-line do pobrania na stronie internetowej.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.