Reklama

Reklama

Wschodnia przechodzi metamorfozę. Poza przebudową ulicy, rewitalizowanych jest 5 kamienic [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto rewitalizuje kamienice na ulicy Wschodniej. Wystartowały prace w kolejnej kamienicy, w której powstaną mieszkania komunalne i placówka opiekuńczo-wychowawcza, a od frontu nie zabraknie zielonego podwórka z placem zabaw.

Ulica Wschodnia przechodzi metamorfozę. Trwają intensywne prace przy jej przebudowie. Odcinek od ul. Rewolucji do Jaracza zostanie oddany do użytkowania w październiku tego roku, natomiast odcinek od ul. Rewolucji do Północnej 3 września.

!reklama!

Ulica Wschodnia to również kamienice. Obecnie przy ulicy Wschodniej trwają prace w pięciu nieruchomościach Wschodnia 23,24,42, 54 i 20.

- W kamienicy przy ulicy Wschodniej 20 trwają roboty rozbiórkowe. Budynek przejdzie gruntowny remont. W 2021 roku do użytkowania oddanych zostanie 13  komfortowych  mieszkań komunalnych, w tym 3 mieszkania dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajdzie się również miejsce na placówkę opiekuńczo-wychowawczą. Podwórko natomiast będzie zieloną enklawą, która będzie przestrzenią do odpoczynku zarówno dla dzieci jak i dorosłych – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi

- Budynek wraz z podwórkiem zostanie całkowicie odnowiony oraz podłączony do centralnego ogrzewania. Gruntownemu remontowi zostanie poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Dla osób niepełnosprawnych zostanie zamontowana winda – dodaje Jerzy Klemm, dyrektor ds. technicznych firma Budomal

Podwórze przy ulicy Wschodniej 20 zostanie pokryte dwoma rodzajami kostki kamiennej. Na zielonym terenie pojawi się plac zabaw dla dzieci. Powstaną niewielkie rabaty oraz zostaną zasadzone krzewy. Oprócz istniejących 5 drzew dodatkowo zostaną zasadzone 3 dodatkowe. Dominować będą rośliny liściaste.

Inwestycja przy ulicy Wschodniej 20 zostanie zakończona w 2021 roku.

W 2020 roku miasto odda do użytkowania trzy gruntownie wyremontowane kamienice przy ulicy Wschodniej.

Przy ulicy Wschodniej 23 znajdzie się 34 komfortowych mieszkań komunalnych, w tym 4 mieszkania przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami i 5 lokali usługowych przeznaczonych na wynajem. W budynku przy ulicy Wschodniej 24 miasto odda do użytkowania 8 mieszkań komunalnych, w tym 1 lokal z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Kamienica przy ul. Wschodniej 42 zachowa funkcję mieszkalną, powstanie łącznie 10 lokali mieszkalnych, w budynku znajdzie się również miejsce na filię Biblioteki Miejskiej w Łodzi i mieszkanie chronione.

Źródło: ZIM

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy