Reklama

Reklama

Wskaźniki na zielono! Powietrzem w Łodzi można odetchnąć pełną piersią

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wskaźniki na zielono! Powietrzem w Łodzi można odetchnąć pełną piersią - Zdjęcie główne

Łódź. Łódź. Wskaźniki na zielono! Powietrzem w Łodzi można odetchnąć pełną piersią / zdjęcie ilustracyjne (CC0)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jakość powietrza w Łodzi jest bardzo dobra. Tak wynika z ostatnich pomiarów oraz z raportu WHO, który podaje średnie roczne stężenie pyłu PM 10 dla naszego miasta.

Reklama

Zanieczyszczenia powietrza są główną przyczyną zagrożeń środowiska. O zanieczyszczeniu możemy powiedzieć, gdy w składzie powietrza obecne są gazy, ciecze i ciała stałe nie będące jego naturalnymi składnikami lub też występujące w stężeniach nieodpowiadających naturalnemu składowi atmosfery ziemskiej. Są one zarazem najbardziej niebezpiecznym rodzajem zanieczyszczeń, gdyż nie da się ich ograniczyć do określonego obszaru. 

!reklama!

Z uwagi na swoją mobilność mają możliwość skażenia obszarów na dużych odległościach.

Na szczęście w Łodzi i okolicach wszystkie wskaźniki pokazują, że obecnie stężenie niebezpiecznych dla zdrowia drobnych pyłów PM 10 jest na niskim poziomie i nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców. 

Pozytywne są także dane, które Dziennik Łódzki przytoczył na podstawie raportu WHO. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia w naszym regionie średnie roczne stężenie pyłu PM 10 mieści się w przyjętej dla Polski normie. 

W samej Łodzi średnie roczne stężenie pyłu PM 10 wynosi 38 μg/m³.

W przypadku Polski normy dla pyłów PM10 są określone w następujących sposób: poziom dopuszczalny: 50 µg/m3 (dobowy); poziom informowania: 100 µg/m3 (dobowy); poziom alarmowy: 150 µg/m3 (dobowy).

Ostatni komunikat o ryzyku przekroczenia poziomu alarmowego pyłu PM 10  w naszym regionie miał miejsce w październiku 2019 roku. Wówczas w Radomsku odnotowano stężenie pyłu PM 10 na poziomie 103 µg/m3 .

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy