Reklama

Reklama

Wszystkich Świętych w Łodzi. Tłumy odwiedzających na cmentarzu Doły

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Przez ostatni tydzień października dało się zauważyć znacznie większy ruch wokół cmentarza i na jego ternie. We Wszystkich Świętych od samego rana wiele osób odwiedzało groby swoich bliskich na cmentarzu Doły. Co roku mieszkańcy odwiedzają nekropolię, aby zapalić świeczkę w Alei Zasłużonych.

Reklama

Łodzianie we Wszystkich Świętych na cmentarzu Doły 

Jak co roku policja nadzorowała ruch w wokół jednej z największych łódzkich nekropolii. Wiele samochodów na Brzezińskiej, Strykowskiej, Dołach i Telefonicznej dało się zauważyć już od samego rana. Wiele osób sprzątało i porządkowało groby swoich bliskich w tygodniu poprzedzającym 1 listopada. 

Z jedną z kwiaciarek pracujących przy ul. Smutnej rozmawialiśmy w czwartek 27 października. Jak przekazywała nam sprzedawczyni, choć wiele osób już wtedy przyjeżdżało na cmentarz, niewiele z nich decydowało się na wcześniejszy zakup kwiatów i zniczy. 

 – Jest bardzo drogo, a ludzie skarżą się, że wiele rzeczy ginie im z pomników. Nawet jeśli ktoś kupił stroi wcześniej i przed Wszystkimi Świętymi kwiaty ginęły, to rok temu ludzie machali na to ręką. Teraz jest inaczej. Wszyscy z zakupami czekają do ostatniej chwili, bo jest zbyt drogo, żeby pozwolić sobie na dokupienie brakujących dekoracji – mówi pani Anna Cieślik. 

Prawdziwy ruch na stoiskach z kwiatami i zniczami zaczął się w weekend przed Świętem Zmarłych. 

 – Wszystko ruszyło pod koniec weekendu. Tak jak przewidywaliśmy – z zakupami klienci wstrzymywali się do ostatniej chwili – mówi kwiaciarka rano 1 listopada. 

Cmentarz na Dołach to jedna z największych łódzkich nekropolii, którą na przełomie października i listopada odwiedzają tysiące mieszkańców z Łodzi i kraju. Część z nich przyjeżdża tu, aby przystanąć przy grobach osób, które w szczególny sposób wpisały się w dzieje miasta. Aleja Zasłużonych znajduje się w komunalnej części cmentarza. To główna aleja biegnąca tuż przy kaplicy. Spoczęły w niej osoby, które w szczególny sposób zaznaczyły swoją obecność w historii – mają na swoim koncie wybitne osiągnięcia na polu kultury, sztuki, nauki, sportu i polityki. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy