reklama
reklama

Wszystkich Świętych w Łodzi. Zanim pojedziesz na cmentarz koniecznie sprawdź, jak duże są korki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Tomasz Zagórowski

Wszystkich Świętych w Łodzi. Zanim pojedziesz na cmentarz koniecznie sprawdź, jak duże są korki - Zdjęcie główne

W związku z dniem Wszystkich Świętych tłumnie odwiedzamy cmentarze. Przed wyjazdem na nekropolie sprawdźcie, jak sytuacja na drogach | foto Tomasz Zagórowski

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Ruch przy łódzkich cmentarzach coraz większy. Ci, którzy zamierzają wybrać się na którąś z nekropolii w Łodzi, powinni sprawdzić, jak wygląda sytuacja na drogach. Gdzie można to zrobić? Podpowiadamy.
reklama

Wszystkich Świętych w Łodzi. W jakich godzinach czynne są cmentarze?

1 listopada należy spodziewać się największych tłumów na cmentarzach, choć na kilka dni przed świętem łodzianie ruszyli porządkować groby. Trzy cmentarze komunalne w Łodzi - na Dołach (al. Palki 9), Szczecińska - ul. Hodowlana 28/30 oraz Zarzew (Przybyszewskiego 325) będą czynne w następujących godzinach:

  • piątek 29.10 - od godz. 8:00 do godziny 20:00
  • sobota 30.10 - do godz. 8:00 do godziny 20:00
  • niedziela 31.10 (godz. 8:00) do wtorku 2.11 (godz. 18:00) - furtki pozostaną otwarte.
Normalnie o tej porze roku furtki otwarte są w godzinach 8:00 - 17:00.

Bezpieczeństwo na łódzkich cmentarzach. Dodatkowe patrole staży miejskiej i policji

Zarząd Zieleni Miejskiej w Łodzi, administrujący łódzkimi cmentarzami komunalnymi, wystąpił do straży miejskiej oraz policji o wzmożenie patroli w okolicach cmentarzy. Bezpieczeństwo na cmentarzach to jedno. Policja przygotowała poradnik, w którym uczula nas na pewne kwestie. Wyjazdy związane z 1 listopada to czas, w którym nie tylko nie śpią kieszonkowcy. Trzeba też odpowiednio zabezpieczyć swój dom.

  • Sprawdźmy, czy zamknęliśmy wszystkie drzwi i okna, w tym piwniczne i dachowe. Zamknijmy drzwi garażowe, pomieszczenia gospodarcze, a także furtki i bramy na posesję. Włączmy czujki ruchu i pamiętajmy o aktywowaniu alarmu.
  • Poprośmy zaufanego sąsiada, by podczas naszej nieobecności zwrócił uwagę na nasz dom czy mieszkanie. Pozostawmy mu nr telefonu, aby w razie potrzeby mógł nas powiadomić.
  • Gdy korzystamy z mediów społecznościowych, informacją o planowanym wyjeździe podzielmy się już po szczęśliwym powrocie. Nie wiemy kto i jak wykorzysta wiedzę, o tym, że nie będzie nas w domu.
  • Wybierając się na cmentarz, nie zabierajmy, o ile to nie jest niezbędne, większej gotówki, kosztownej biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów. Poprzez chwilę naszej nieuwagi mogą one paść łupem złodzieja.
  • Płacąc za zakupy na przy cmentarzach straganach, róbmy to dyskretnie, nie ujawniając otoczeniu całej zawartości portfela. Pieniądze, karty płatnicze, dokumenty czy telefon komórkowy trzymajmy najlepiej w wewnętrznej kieszeni ubrania, co utrudni w tłumie ewentualną próbę ich kradzieży.
  • Korzystając ze środków komunikacji publicznej, zachowajmy szczególną czujność zwłaszcza przy wsiadaniu i wysiadaniu. Kontrolujmy cały czas nasze torebki czy saszetki, aby nie utracić ich w tłoku i ścisku.
  • Rozważmy, aby dojeżdżając na cmentarz w dużych miastach zrezygnować w tych dniach z własnego transportu na rzecz specjalnie zorganizowanej komunikacji miejskiej i linii cmentarnych. Parkowanie w rejonie cmentarzy będzie w tym okresie znacznie utrudnione.

Korki wokół łódzkich cmentarzy - sprawdź!

Jeśli już jednak zdecydujemy się na transport samochodem, sprawdźmy, jak wygląda sytuacja przy łódzkich cmentarzach.

W serwisie YouTube umieszczone są podglądy z kamer z łódzkich cmentarzy.

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama