Reklama

Reklama

Wyróżnienie dla Hanny Zdanowskiej. Prezydent Łodzi została polskim ambasadorem międzynarodowej inicjatywy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Wyróżnienie dla Hanny Zdanowskiej. Prezydent Łodzi została polskim ambasadorem międzynarodowej inicjatywy - Zdjęcie główne

Wyróżnienie dla Hanny Zdanowskiej. Prezydent Łodzi została polskim ambasadorem międzynarodowej inicjatywy (fot. UMŁ)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Komitet Regionów wspólnie z Porozumieniem Burmistrzów i Fransem Timmermansem, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, powołali Izbę Krajowych Ambasadorów, których zadaniem jest wdrażanie i promocja Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu w krajach członkowskich. Komitet Regionów wybrał z każdego z 27 krajów członkowskich jednego ambasadora. W Polsce została nim Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi, ambasadorem dążenia do neutralności klimatycznej w Polsce

Dążenie do neutralności klimatycznej w 2050 roku to główny cel działań w Unii Europejskiej. Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska została właśnie ambasadorem tej inicjatywy w Polsce.

!reklama!

Europejski Zielony Ład (European Green Deal) to unijna strategia rozwoju społeczno-gospodarczego na najbliższe lata. Jej głównym celem jest przekształcenie Unii Europejskiej w nowoczesny, sprawiedliwy społecznie i neutralny klimatycznie obszar.

- Europejski Zielony Ład i Porozumienie Burmistrzów to główne motory napędowe zmian w UE na najbliższe lata i osiągnięcia klimatycznej neutralności w 2050 roku. Teraz musimy wdrożyć ich rozwiązania i narzędzia na poziomie krajowym, co wymaga zaangażowania wszystkich interesariuszy. Jako Ambasador Porozumienia Burmistrzów podejmuję to wyzwanie, ponieważ jestem przekonana, że bez współpracy na każdym szczeblu, nie uda się nam odbudować naszych krajów, ani osiągnąć klimatycznych celów, jakie stawia sobie Europa – mówi Hanna Zdanowska.

Polecamy: Majeczka z Łodzi otrzymała terapię genową. Dziewczynka jest już w domu [wideo, zdjęcia]

Wielkie klimatyczne cele Europy. Prezydent Łodzi: „Służę wsparciem oraz pomocą wszystkim i każdemu z osobna”

Porozumienie Burmistrzów (European Covenent of Maorys for Climate adn Energy) powstało w 2008 roku i zrzesza dzisiaj ponad 10 000 przedstawicieli samorządów z 61 krajów. Porozumienie wspiera realizację Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu, w tym osiągnięcie klimatycznej neutralności Europy w 2050 roku. Działa zarówno w sferze lokalnej, poprzez wdrażanie Paktu w samorządach, jak i na szczeblu krajowym i międzynarodowym, wspierając się wzajemnie w działaniach na rzecz środowiska.

Porozumienie współpracuje ściśle z Komitetem Regionów (European Committee of the Regions), organem doradczym i opiniodawczym zarówno dla Komisji Europejskiej, jak i Rady Europy. Komitet Regionów wspólnie z Porozumieniem Burmistrzów i Fransem Timmermansem, wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, powołali Izbę Krajowych Ambasadorów, których zadaniem jest wdrażanie i promocja Europejskiego Paktu na rzecz Klimatu w krajach członkowskich. Komitet Regionów wybrał z każdego z 27 krajów członkowskich jednego ambasadora, w Polsce została nim Hanna Zdanowska, prezydent miasta Łodzi.

Oficjalne ogłoszenie wszystkich ambasadorów Izby odbyło się w środę, 21 kwietnia.

- Aby osiągnąć sukces w realizacji celów, musimy zaangażować każdego: od mieszkańców, przez samorządy, po władze krajowe. Musimy się wzajemnie wspierać, korzystać ze swoich doświadczeń i wymieniać się wiedzą. Łódź ma nieocenione doświadczenia w obszarze rewitalizacji, także w zakresie walki z niską emisją. Realizujemy największy tego typu program w kraju. Testujemy i wdrażamy różne rozwiązania, które już teraz tworzą centrum wiedzy dla każdego, kto stoi przed podobnym wyzwaniem – mówi Hanna Zdanowska. - W Porozumieniu Burmistrzów doskonale zdajemy sobie sprawę ze znaczenia, jakie ma wspólne działanie w osiąganiu wspólnych celów. Jako ambasador chcę i zamierzam rozwijać to porozumienie na wszystkie obszary życia i działania, które zbliżają nas do osiągnięcia sukcesu. Służę wsparciem i pomocą wszystkim i każdemu z osobna - podkreśla Zdanowska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy