reklama
reklama

Wzrost zgonów w Łodzi. Od stycznia 2021 ponad 1300 osób zmarło na Covid-19. Ile trzeba czekać na pogrzeb?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wzrost zgonów w Łodzi. Od stycznia 2021 ponad 1300 osób zmarło na Covid-19. Ile trzeba czekać na pogrzeb? - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźTo tragiczne statystyki. Każdego dnia w Polsce średnio 600 osób umiera z powodu Covid-19 lub w związku ze współistnieniem tej choroby z innymi schorzeniami. Sprawdziliśmy dane dotyczące Łodzi. Niestety od stycznia do kwietnia 2021 w stolicy województwa na Covid-19 zmarło ponad 1300 osób.
reklama

Łódż. Ponad 4,7 tys. zgonów od stycznia do kwietnia 2021

Zgony covidowe to niestety spora część zgonów w ogóle. Jak wynika z danych Urzędu Stanu Cywilnego w Łodzi, od stycznia do kwietnia 2021 roku zmarło 4 tys. 710 mieszkańców (stan na 23 kwietnia). Osób, które odeszły z każdym dniem niestety przybywa.

!reklama!

Z raportów ministerstwa zdrowia wynika, że od 24 do 28 kwietnia kolejnych 30 osób zmarło z powodu koronawirusa. Zatem od stycznia do kwietnia 2021 na Covid zmarło w Łodzi 1313 chorych.

Zgony w Łodzi od stycznia do kwietnia 2021

  • styczeń - 1255 ogółem, 345 z powodu Covid-19
  • luty - 962 ogółem, 171 z powodu Covid-19
  • marzec - 1301 ogółem, 339 z powodu Covid-19
  • kwiecień - 1192 ogółem, 428 z powodu Covid-19 (do 23 kwietnia)
Dla porównania od stycznia do kwietnia 2020 w Łodzi odnotowano 3 tys. 568 zgonów.

reklama

W całym 2020 roku w Łodzi zmarło 11 tys. 757 osób. Z kolei w 2019 roku, kiedy nie słyszeliśmy o koronawirusie, odnotowano 10 tys. 437 zgonów.

Polecamy: Paulla w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi. Teledysk zrealizowano na Piotrkowskiej w Łodzi [wideo]

W Łodzi na kremację czeka się 3 dni

Statystyki te przekładają się na większą liczbę pogrzebów. Czy to oznacza dłuższe oczekiwanie na pochówek?

- W 70 proc. przypadkach zwłoki są kremowane, w 30 proc. to pochówki tradycyjne w trumnach - słyszymy od jednego z zakładów pogrzebowych w Łodzi. - Na kremację czeka się średnio 3 dni. Media ogólnopolskie donoszą o problemach z trumnami, tego problemu nie ma. Organizacja uroczystości pogrzebowych przedłuża się, gdy rodzina zmarłego przebywa na kwarantannie.

reklama

Osoby zmarłe na Covid-19 chowane są według szczegółowych wytycznych z rozporządzenia ministra zdrowia.

Polecamy: Wicemarszałek województwa łódzkiego Piotr Adamczyk ma koronawirusa
"Ciała zmarłych na COVID-19 oddawane są rodzinom w zamkniętych, odkażonych trumnach. Niestety rodziny nie mają szansy na ostatnie pożegnanie. Nie jest prawdą, że osobę zmarłą na chorobę spowodowaną wirusem SARS-CoV-2, trzeba pochować jak najszybciej. Pochówek odbywa się po dokonaniu formalności związanych z uroczystościami pogrzebowymi. Pomieszczenia, w których osoba zmarła przebywała, oraz wszystkie przedmioty, z którymi była w styczności, poddaje się odkażaniu" - czytamy w komunikacie sanepidu.

Jak mówią przedstawiciele branży funeralnej, w dobie pandemii koronawirusa pogrzeby wyglądają inaczej niż zwykle. To głównie skromne uroczystości, w gronie najbliższych. 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama