reklama

Z angielskim za pan brat. Wyjątkowy program dla dzieci w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Z angielskim za pan brat. Wyjątkowy program dla dzieci w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości ŁódźDwujęzyczność ułatwia funkcjonowanie. Wielu z nas zmaga się dziś z ogromnymi problemami komunikacyjnymi. Nie możemy porozmawiać ze swoimi wnukami, które od urodzenia są wychowywane za granicą, nie podróżujemy, bo w innych krajach jesteśmy bezradni, mamy kompleks mówienia tylko w jednym języku, podczas gdy społeczeństwo, internet i nowe technologie wymagają coraz wyższych kompetencji związanych z językiem angielskim. Projekt "Dwujęzyczna Łódź - angielski codziennie dla każdego małego łodzianina" w ramach IX edycji ŁBO ułatwi komunikację naszym dzieciom! Koniecznie zagłosuj.

Trwa głosowanie w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. To w formie tradycyjnej, papierowej trwa do 15 października. Głosować można również elektronicznie https://budzetobywatelski.uml.lodz.pl/glosowanie/.

Warto postawić na projekt "Dwujęzyczna Łódź - angielski codziennie dla każdego małego łodzianina". Jego celem jest umożliwienie każdemu dziecku w wieku od 0 do 3 lat (choć niewykluczone, że i starszym) codziennego kontaktu z językiem angielskim. Kontakt ten polegał będzie na zabawach, piosenkach i osłuchiwaniu dziecka z językiem angielskim w naturalnym kontekście codziennych sytuacji.

Dwujęzyczność - najlepszy prezent dla dziecka

Projekt umożliwia podarowanie najmłodszym łodzianom wyjątkowego prezentu, którego nam dorosłym bardzo często brakuje w obecnych czasach - umiejętności posługiwania się dwoma językami od najmłodszych lat życia. Celem projektu jest upowszechnienie korzyści, która do tej pory była zarezerwowana jedynie dla rodzin dwujęzycznych natywnie lub emigrujących - wychowania w dwujęzyczności (z językiem ojczystym - polskim i globalnym - angielskim).

Aby wychować dziecko dwujęzyczne należy zapewnić mu codzienny kontakt z dwoma językami, dzięki temu w sposób naturalny przyswajać będzie je jako języki własne, a nie obce. Najlepszymi przykładami są rodziny dwujęzyczne natywnie, w których każdy rodzic mówi do dziecka innym językiem. Dziecko otoczone dwoma językami koduje każdy z nich, by później bez najmniejszego problemu wymiennie się nimi posługiwać. Projekt "Dwujęzyczna Łódź - angielski codziennie dla każdego małego łodzianina" umożliwi rodzicom roczne wychowanie ich dzieci w dwujęzyczności na zasadach bardzo zbliżonych do naturalnych.

Co bardzo ważne projekt umożliwia wychowanie w dwujęzyczności nawet osobom, które nie znają języka angielskiego! Wszelkie instrukcje i porady dla rodziców będą w języku polskim, a proponowane zabawy będzie można prowadzić według uznania - w języku angielskim, jeżeli rodzic będzie czuł się na siłach, lub po polsku - tym przypadku rodzic będzie po prostu polskojęzycznym partnerem zabaw przy anglojęzycznych materiałach audio-wideo.

Wsparcie dla rodziców przez cały rok

Rodzice zostaną wyposażeni w niezbędne narzędzia i szkolenia potrzebne do efektywnego wychowania w dwujęzyczności. Będą zaznajomieni ze wszystkimi pomocami naukowymi. Mogą też liczyć na wsparcie na cały rok realizacji w postaci szkoleń online. Wyposażenie rodziców obejmie materiały edukacyjne - piosenki, animacje, ćwiczenia związane z motoryką małą. Nauka poprzez zabawę jest przecież świetnym rozwiązaniem. Na ręce rodziców trafi także przewodnik z informacjami o dwujęzyczności i skutecznym wychowaniu w otoczeniu dwóch języków, jak również wskazówki, propozycje zabaw i sugestie dotyczące aktywności stymulujących bilingwizm.

Założenia projektu dotyczą wyposażenia do 5000 łódzkich rodzin posiadających przynajmniej jedno dziecko w wieku 0-3 lat. W przypadku zgłoszenia się większej ilości rodzin decydować będzie kolejność zgłoszeń. W przypadku mniejszej ilości zgłoszeń projektem można objąć też rodziny dzieci starszych, by dać szansę na rozwój szerszemu gronu małych mieszkańców Łodzi

W tradycyjny sposób można głosować w następujących lokalizacjach:

1. Łódzkie Centrum Kontaktu z Mieszkańcami, ul. Piotrkowska 110

2. Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, al. Politechniki 32

3. Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, ul. Krzemieniecka 2B

4. Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, ul. Zachodnia 47

5. Punkt Informacyjno-Kancelaryjny UMŁ, al. Piłsudskiego 100

Warto się pospieszyć, oddać swój głos na projekt "Dwujęzyczna Łódź - angielski codziennie dla każdego małego łodzianina" i dać najmłodszym łodzianom szansę życie bez barier komunikacyjnych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE