Z łódzkiego programu in vitro urodziło się 200 dzieci
!reklama!Od początku programu doszło do 300 ciąż (w tym 16 wielopłodowych), a do programu zgłosiły się 853 pary. Urząd Miasta Łodzi przeznaczył w tym roku milion złotych na dofinansowanie 200 procedur in vitro, które będą wykonywane przez klinikę GAMETA (100) oraz Salve (100).
Pierwsza z łódzkiego programu urodziła się mała Hania, która w maju tego roku skończy trzy lata. Ostatnie dziecko poczęte w wyniku zapłodnienia metodą in vitro przyszło na świat w końcówce stycznia 2020 roku.
Wciąż prowadzony jest nabór par, które chcą powiększyć rodzinę z pomocą procedury in vitro.
Jak wciąć udział w łódzkim programie?
- Należy zgłosić się do wybranej klinki po kwalifikację do programu. Realizatorzy programu do leczenia metodą zapłodnienia pozaustrojowego będą dokonywali kwalifikacji zgodnie z wytycznymi Polskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embriologii i warunkami ustawy o leczeniu niepłodności.
- W wybranym ośrodku realizatora programu wymagane będzie złożenie informacji o uprzednim przeprowadzeniu leczenia niższego rzędu lub wyniku diagnostycznego potwierdzającego bezpośrednie wskazanie do leczenia metodami rozrodu wspomaganego medycznie, a także udokumentowanie tego faktu w prowadzonej dokumentacji medycznej.
- W Urzędzie Miasta Łodzi wymagane będzie złożenie wniosku kierującego do programu wystawionego przez ośrodek realizatora programu.
- Program obejmuje dofinansowanie w wysokości do 5000 zł do jednej procedury biotechnologicznej, ale nie więcej niż 80% kosztów danej procedury. Maksymalnie para może przystąpić do programu 3-krotnie - czyli może uzyskać dofinansowanie 3 razy po 5000 zł do każdej procedury.
Kto kwalifikuje się do programu in vitro w Łodzi?
Do programu może przystąpić para, która w dniu kwalifikacji do niego mieszkała w Łodzi. Para pozostaje w związku małżeńskim lub partnerskim. Kobieta ma od 20 do 40 lat (warunkowo do 42 roku życia). Szybkiej kwalifikacji podlegają pary ze schorzeniem nowotworowym w celu zachowania płodności.Od początku wdrożenia programu magistrat przeznacza na ten cel rocznie około milion złotych. Po porodzie każde dziecko otrzymuje wyprawkę - karuzela nad łóżeczko, elektroniczną nianię oraz termometr bezdotykowy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.