Reklama

Reklama

Zakażonych ponad 250 osób z oświaty. ZNP apeluje, by podstawówki przechodziły na edukację zdalną, decyzją dyrektora

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zakażonych ponad 250 osób z oświaty. ZNP apeluje, by podstawówki przechodziły na edukację zdalną, decyzją dyrektora  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Związek postuluje, by uniknąć konieczności uzyskania zgody powiatowego sanepidu.

Reklama

Sytuacja w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych w województwie łódzkim robi się coraz bardziej niepokojąca - alarmuje ZNP. W szybkim tempie przybywa nauczycieli i pracowników niepedagogicznych zakażonych COVID-19 oraz przebywających na kwarantannie i zwolnieniu lekarskim. Wczoraj, według danych łódzkiego oddziału ZNP, zakażonych Covid 19 było w województwie łódzkim 256 osób, a ponad 1400 przebywało na kwarantannie.

!reklama!

Duża absencja nauczycieli paraliżuje pracę szkół i przedszkoli. W wielu przypadkach podczas pracy stacjonarnej brakuje nawet 50% kadry. Utrudniony kontakt z sanepidem powoduje, że dyrektorzy nie mogą podjąć decyzji o przejściu na zdalne nauczanie. ZNP proponuje aby w czerwonych strefach przedszkola, szkoły podstawowe oraz ponadpodstawowe automatycznie przechodziły na zdalne nauczanie.

Tymczasem nowy szef Ministerstwa Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zaprosił dzisiaj przedstawicieli związków zawodowych na spotkanie. Związek Nauczycielstwa Polskiego reprezentuje prezes Sławomir Broniarz. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10.00.

Wcześniej ZNP przyjął nominację Przemysława Czarnka z niepokojem. “Uważamy, że wypowiedzi podważające prawa człowieka i godzące w ludzką godność nie powinny mieć miejsca w przestrzeni publicznej, a już na pewno nie powinny być głoszone przez urzędnika i kandydata na ministra odpowiedzialnego za kształcenie uczniów i studentów” – czytamy w stanowisku Prezydium Zarządu Głównego ZNP.

Źródło: FB ZNP, Dziennik Łódzki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy