reklama
reklama

Zamieszanie w związku z centralizacją domów kultury w Łodzi już za nami, a może to dopiero początek? Będą kolejne rozmowy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zamieszanie w związku z centralizacją domów kultury w Łodzi już za nami, a może to dopiero początek? Będą kolejne rozmowy - Zdjęcie główne

Miasto zapowiedziało kolejne konsultacje z przedstawicielami środowisk i instytucji kultury w Łodzi (fot. materiały prasowe UMŁ) |wiadomości łódzkie |Łódź |TuŁódź

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Jak podkreśla Urząd Miasta Łodzi celem prac nad utworzeniem Miejskiej Strefy Kultury jest rozwój placówek domów kultury w kontekście budowy nowoczesnego ośrodka kultury, który odpowiada na współczesne wymagania odbiorcy. Magistrat poinformował o toczących się w tej sprawie rozmowach z pracownikami domów kultury i radami osiedli.  
reklama

Miejska Strefa Kultury. Jakie propozycje zmian padły ze strony łódzkiego magistratu? 

 !reklama!

Urzędnicy przekonują, że zmiany w obszarze zarządczym oraz administracyjnym oparte są m.in. o lepsze planowanie, optymalizację, wykorzystanie wspólnych zasobów oraz kompetencji i wiedzy pracowników. Prognozowane jest nie tylko rozbudowanie oferty dla mieszkańców, ale co najważniejsze – zwiększenie jej jakości.

Zgodnie z zapewnieniami miasta, spójna oferta programowa będzie tworzona przy zachowaniu specyfiki odrębności filii przez podwyższenie jakości artystycznej realizowanych działań i wykorzystaniu potencjału zasobów osobowych i materialnych. Miejska Strefa Kultury miałaby stworzyć warunki nawiązywania partnerstw projektowych, budowania nowej jakości, a dla pracowników, związków zawodowych oraz podmiotów działających i współpracujących z Miejską Strefą Kultury – możliwość zdobywania nowych kompetencji i głębokiego rozwoju. 

Polecamy: Co dalej z remontem ul. Przybyszewskiego w Łodzi? Oferty przewyższają budżet o ponad 15 milionów!

Dalsze dyskusje nad zmianami w kulturze w Łodzi

Urząd Miasta zapowiedział ponowne przystąpienie do dyskusji z przedstawicielami środowisk kulturalnych nad zmianami w łódzkiej kulturze .  

- Wsłuchujemy się we wszystkie głosy środowiska kultury, a także bardzo wnikliwie analizujemy dostępne raporty i materiały, analizujące konieczność reform w obszarze działań instytucji kultury w czasie pandemicznym. Wszystkie zebrane materiały jednoznacznie wskazują na zwiększenie aktywności działań w miejskiej przestrzeni czy zmianę w projektowaniu i planowaniu działań promocyjnych i reklamowych z poszanowaniem i oparciem nowoczesnych technologii. Dlatego chcemy przebudować dotychczasowy model domów kultury, by funkcjonowanie hybrydowe miało swoją bazę technologiczną i wsparcie np. nowocześnie działającego działu marketingu, który będzie obejmował całość działań kulturalnych instytucji – mówi Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydentka miasta Łodzi.

- Wraz z Łódzkim Centrum Wydarzeń, rozpoczynamy projekt badawczy, który zobrazuje sytuację kultury w czasie pandemii, włączając się tym samym w działania realizowane w całym kraju. Analiza wszystkich zebranych badań i wniosków z licznych rozmów ze środowiskiem będzie podstawą podejmowania dalszych decyzji. – dodaje urzędniczka.

Zostaną powołane dwa zespoły, złożone z pracowników domów kultury – w poszczególnych grupach zostaną omówione techniczne i programowe aspekty połączenia instytucji m.in.:

  • systemy księgowe i sposób przeniesienia danych (planowany system OPTIMA),
  • Regulamin organizacyjny oraz inne dokumenty wewnętrzne (BHP i ppoż, Regulamin wynagradzania,
  • Regulamin pracy,
  • Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń,
  • System kontroli zarządczej,
  • Polityka rachunkowości, Instrukcja inwentaryzacyjna - najważniejsze zapisy), omówione zostaną zobowiązania instytucji (zawarte umowy),
  • Systemy kadrowe (OPTIMA),
  • System zakupu wejść na wydarzenia (eBilety, sprzedaż kasowa, przelew), stan zasobów i mienia instytucji, strony www i media społecznościowe (systemy identyfikacji wizualnej i ewentualne wytyczne związanie z prowadzoną działalnością PR).
  • Pracownicy merytoryczni istotni w zakresie pozyskania informacji dot. przede wszystkim pisanych projektów zewnętrznych, zespołów, prowadzonych zajęć, posiadanych zasobów i organizacji pracy merytorycznej, także zapisów w wewnętrznych dokumentach instytucji.
czytaj również: Egzaminy na prawo jazdy z w Łodzi. Do 30 razy sztuka? Mamy statystyki WORD o zdawalności

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama