Reklama

Reklama

Złożono wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Zdanowskiej z funkcji prezydent Łodzi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Złożono wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Zdanowskiej z funkcji prezydent Łodzi - Zdjęcie główne

2 lipca został złożony wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie usunięcia Hanny Zdanowskiej z urzędu prezydent Łodzi (fot UMŁ) |wiadomości łódzkie | Łódź | TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź W piątek, drugiego lipca 2021 roku złożono wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Zdanowskiej ze stanowiska prezydent Łodzi przed upływem kadencji. To nie pierwsza próba odwołania prezydent Zdanowskiej z urzędu – od objęcia stanowiska sytuacja powtarza się już po raz trzeci.

Reklama

Wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Zdanowskiej ze stanowiska prezydent Łodzi

!reklama!

Do Krajowego Biura Wyborczego 2 lipca wpłynął wniosek o zorganizowanie referendum w sprawie odwołania prezydent Łodzi, Hanny Zdanowskiej. Wniosek został podpisany przez wymagane 15 osób. Jego inicjatorką jest Agnieszka Wojciechowska Van Heukelom, łódzka aktywistka, zaangażowana m.in. w akcje przeciwko czyścicielom kamienic i walce o prawa lokatorskie. 

Agnieszka Wojciechowska Van Heukelom złożenie wniosku referendalnego motywuje nieradzeniem sobie prezydent Łodzi ze sprawami związanymi z zarządzaniem miastem, wśród nich wymienia m.in.: powiększające się zadłużenie miasta, długie kolejki na przyznanie mieszkania socjalnego lub komunalnego przy jednoczesnym trzymaniu w zasobach miasta pustych lokali, złe zarządzanie zielenią, zły stan dróg oraz kiepską organizację remontów, złe zarządzanie spółkami komunalnymi.

- To nie jest tak, że my mamy do pokonania Panią Hannę Zdanowską, prezydent miasta Łodzi, ponieważ Pani Zdanowska jako prezydent Łodzi jest raczej marnym prezydentem. W tej chwili mamy do pokonania legendę o Hannie Zdanowskiej, jako prezydencie Łodzi, stworzoną za duże publiczne pieniądze. Przez lata kadencji na jej promocję i promocję jej sukcesów poszło wiele milionów złotych. W tym czasie na wiele spraw w mieście pieniędzy brakowało, a dług na jednego mieszkańca zwiększył się za jej kadencji trzykrotnie. – powiedziała Agnieszka Wojciechowska Van Heukelom

W sprawie wniosku referendalnego poprosiliśmy o komentarz rzecznika prezydent Zdanowskiej.

- Inicjatorką tej "akcji" jest polityk udający społecznika czyli pani Wojciechowska von Heukelom, której stowarzyszenie za wynajmowany od Miasta lokal jest winne łodzianom blisko 100 tysięcy złotych. Kilka lat temu zapowiedziałem, że do czasu uregulowania tego długu nie będę komentował żadnych wyczynów pani Heukelom.- mówi Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydent Łodzi.    

To już trzecia próba odwołania z urzędu Hanny Zdanowskiej. Dwie wcześniejsze inicjatywy referendalne odbyły się kolejno w 2012 i 2013 r. i zakończyły się na zebraniu zbyt małej liczby podpisów. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy