Reklama

Reklama

Zmiany w strefie płatnego parkowania w Łodzi? Podróżujący koleją i MPK Łódź mogą liczyć na ulgi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmiany w strefie płatnego parkowania w Łodzi? Podróżujący koleją i MPK Łódź mogą liczyć na ulgi - Zdjęcie główne

Zmiany w cenniku płatnego parkowania w Łodzi dotyczą pasażerów kolei i komunikacji miejskiej (fot. UMŁ) |wiadomości łódzkie |wiadomości Łódź| TuŁódź

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Miasto zapowiada zmiany w strefie płatnego parkowania. Urząd Miasta Łodzi poinformował o planach wprowadzenia specjalnego abonamentu, skierowanego do osób podróżujących koleją i komunikacją miejską. Kiedy zmiany zostaną wprowadzone w życie?

Reklama

Zmiany w strefie płatnego parkowania w Łodzi

!reklama!

Wielopoziomowy parking podziemny na dworcu Łódź Fabryczna liczy aż 960 miejsc
parkingowych.
Nowa taryfa podróżującym koleją i komunikacją miejską pozwoli skorzystać z preferencyjnych stawek za pozostawienie tam samochodu.

Urząd Miasta Łodzi twierdzi, że wprowadzenie nowej taryfy opłat zwiększy rotacyjność miejsc i zapewniając wolne miejsca parkingowe osobom, które faktycznie muszą skorzystać z samochodu przejeżdżając do centrum.

Magistrat ogłosił specjalny abonament dla kierowców, którzy korzystają z usług kolejowych przewoźników. Dla posiadaczy miesięcznych lub dłużej ważnych biletów kolejowych, możliwy będzie zakup abonamentu parkingowego w cenie 150 zł za miesiąc. Abonament uprawnia do parkowania w podstrefie C, czyli na parkingu podziemnym dworca Łódź Fabryczna oraz na al. Rodziny Scheiblerów
i pod al. Rodziny Scheiblerów przy wschodnim wejściu do dworca.

Specjalne abonamenty będą dostępne w formie elektronicznej po przesłaniu niezbędnych dokumentów. Formalności załatwimy przez Internet. Ponadto jeśli sytuacja epidemiczna będzie na to pozwalać, abonament będzie można zakupić również osobiście w punkcie obsługi w Zarządzie Dróg i Transportu.

sprawdź: Łódź. Zderzenie tramwaju z TIR-em! Ulica Dąbrowskiego zablokowana [wideo]

Za parking przy Dworcu Łódź Fabryczna mniej zapłacą również użytkownicy komunikacji miejskej

Preferencyjne stawki za parkowanie przysługują w naszym mieście nie tylko osobom korzystającym z kolei również specjalny abonament umożlwiający tańsze parkowanie na dworcu Łódź Fabryczna ma przysługiwać osobom posiadającym ważną migawkę na komunikację miejską. Pojawi się też nowy ogólnodostępny abonament kwartalny.

Bez zmian w strefie płatnego parkowania pozostają abonamenty dla mieszkańców  w wysokości 120 zł za rok. W tej samej cenie parkować mogą również kierowcy posiadający auta hybrydowe. Natomiast właściciele aut elektrycznych w ogóle zwolnieni są z opłat za parkowanie. Cena abonamentów rocznych nie ulegnie zmianie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy