Reklama

Reklama

Znamy „jedynki” na wyborczych listach PSL i Koalicji Polskiej. Kto w Łódzkiem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znamy „jedynki” na wyborczych listach PSL i Koalicji Polskiej. Kto w Łódzkiem? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Łódzką listę kandydatów PSL-KP do Sejmu otwiera Elżbieta Bińczycka. Z pierwszego miejsca w okręgu piotrkowskim wystartuje Dariusz Klimczak, a z Sieradza poseł Paweł Bejda. Na sobotniej konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego w Płocku zaprezentowano „jedynki” do jesiennych wyborów parlamentarnych.

Reklama

Jak zapowiadali ludowcy, podczas sobotniej konwencji w Płocku PSL i Kukiz’15 uchyliły rąbka tajemnicy przed jesiennymi wyborami. Poza wystąpieniami liderów formacji idących do wyborów parlamentarnych jako Koalicja Polska, zaprezentowano tzw. „jedynki”, czyli kandydatów ubiegających się o mandaty poselskie i senatorskie z pierwszych miejsc list w 41 okręgach.

Chcą być racjonalnym centrum

Koalicję Polską tworzy PSL, Kukiz'15 (część struktur), posłowie koła Unii Europejskich Demokratów, samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. – Budujemy racjonalne centrum, przestrzeń polityczną dla wszystkich, którzy podzielają nasze poglądy, wartości. Z szacunkiem dla tych, którzy są na prawo i lewomówi lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

- Podjęliśmy się budowy Koalicji Polskiej nie przeciw komuś. Nie jesteśmy anty-PiS ani anty-opozycją, jesteśmy za silną, demokratyczną i sprawiedliwą Polską - mówił na sobotniej konwencji w Płocku Władysław Kosiniak-Kamysz. - Polska jest wspólnotą, którą trzeba wzmacniać, a w wielu miejscach przywrócićzaznacza lider ludowców.

Dobrowolny ZUS i emerytura bez podatku

Na konwencji PSL-KP w Płocku zaprezentowano koszyk zmian, które obiecują wprowadzić ludowcy wraz z koalicjantami po wygraniu jesiennych wyborów. Porozumienie programowe obejmuje m.in.: wprowadzenie możliwości głosowania przez internet i mieszany system wyborczy, decentralizację administracji, 8 proc. VAT na zieloną energię, czy dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców i emeryturę bez podatku.

Jako pomoc dla przedsiębiorców w tarapatach lider ludowców zapowiedział dobrowolny ZUS. - To musi być dobrowolny ZUS, że jeżeli firma nie jest w stanie prowadzić i zapłacić ZUS-u, to pomóżmy jej, żeby nie upadła. Tu trzeba pójść odważnie, bo mogą upaść dziesiątki tysięcy polskich firm w przyszłym roku. Nie możemy do tego dopuścićtłumaczył bezpośrednio po konwencji w Płocku Kosiniak Kamysz dla Rzeczpospolitej.

Lider ludowców odniósł się też do postulatu emerytur bez podatku. - Nie chcę widzieć więcej seniorów, którzy przez 40 lat pracowali i płacili podatki, a teraz z apteki odchodzą z niczym. Emerytura bez podatku to średnio blisko 400 zł podwyżki dla seniorówmówił w Płocku Kosiniak-Kamysz.

W programie wyborczym PSL KP jest również zapowiedź wyeliminowania z życia publicznego polityków skazanych za korupcję, wzmocnienie wewnętrznej kontroli w administracji i odpolitycznienie służb antykorupcyjnych.

- Ja za te obywatelskie postulaty, które dziś wspólnie wpisaliśmy do programu dam się pokroić. Nie ma znaczenia szyld partyjny, ale to czy jesteś przyzwoity czy niezaznaczał Paweł Kukiz.

Wystartują jako "jedynki" PSL-KP

Po wystąpieniach liderów komitetu wyborczego, przedstawiono nazwiska kandydatów, którzy będą ubiegali się o mandaty w jesiennych wyborach z pierwszych miejsc list wyborczych PSL-KP w 41 okręgach.  

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz otworzy listę PSL-KP w Opolu, a Władysław Kosiniak-Kamysz wystartuje jako „jedynka” w Tarnowie.

— ???? PSL (@nowePSL) August 17, 2019

Listę PSL-Koalicja Polska w łódzkim okręgu otwiera Elżbieta Bińczycka, przewodnicząca Unii Europejskich Demokratów. - Jestem dziś tu dlatego, bo czuję wielką odpowiedzialność. Polska to wielka rzecz, ale i piękna. Chcemy, by wszyscy rodacy mogli czuć się tu jak w domumówiła Elżbieta Bińczycka podczas konwencji w Płocku.

„Jedynką” na piotrkowskiej liście PSL-KP jest Dariusz Klimczak, radny Sejmiku województwa łódzkiego, prezes PSL w województwie łódzkim, wiceprezes tej formacji w kraju.

W okręgu sieradzkim pierwszym na liście wyborczej PSL KP będzie kolejny raz Paweł Bejda (PSL), obecnie poseł na Sejm RP, a wcześniej działacz samorządowy, członek zarządu województwa łódzkiego i wojewoda łódzki.

Na zakończenie konwencji Polskiego Stronnictwa Ludowego i Koalicji Polskiej w Płocku na scenie wystąpił Paweł Kukiz, który wykonał utwór „Miasto budzi się”.

Źródło: Twitter @nowePSL / polskieradio24.pl / psl.pl /

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy