Reklama

Reklama

Zupełnie nowa szkoła podstawowa w Łodzi [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Łódź Już od nowego roku szkolnego, po prawie dwóch latach budowy, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 141 przy ul. Zakładowej będą mogli uczyć się w zupełnie nowym budynku!

Obecnie trwają prace wykończeniowe. W ciągu najbliższych tygodni zostanie ogłoszony przetarg i pozyskanie środków finansowych na wyposażenie sal lekcyjnych i potrzebne środki dydaktyczne. Łączy koszt rozbudowy SP 141 wyniósł 5,4 mln zł. Rozwój podstawówki spowodowany był rozbudową osiedli mieszkaniowych na Olechowie i Janowie. Już teraz SP 141 zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i cieszy się uznaniem nie tylko wśród rodziców i nauczycieli, ale także wśród uczniów. Oddanie do użytku nowego budynku umożliwi lepsze ułożenie planów lekcji, przyjęcie większej ilości uczniów i oddanie całkowicie wyremontowanej świetlicy dla dzieci.

!reklama!

- Dzisiaj widzimy mury, widzimy jak to wszystko nowocześnie i wspaniale wygląda. Myślę, że jak będą jeszcze pomoce dydaktyczne, meble i tak naprawdę, jak ostatecznie szkoła będzie wyglądała to będzie jeszcze większe: wow – zaznacza Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi.

W jakich warunkach uczniowie będą zdobywali wiedzę?

- Zadbaliśmy o powierzchnię podłogi. Jest to powierzchnia kauczukowa, która jest naprawdę bardzo nowoczesna, ale bardzo też odporna na wycieranie, ścieranie (…) tutaj naprawdę ta podłoga to jest najwyższa klasa. Wszystko jest tutaj nowoczesne, od oświetlenia, też aranżacja całości, przypilnowanie tego przez panią projektant, która cały czas trzymała rękę na pulsie i do dnia dzisiejszego cały czas ma wpływ na to, jak to wygląda. Rzeczywiście spełniliśmy to, co sobie wymarzyliśmy, to co sobie wymyśliliśmy ponad dwa lata temu i to się teraz zrealizowało – informuje Dyrektor SP 141 – Adam Szadkowski.

W szkole zamontowana jest instalacja grawitacyjna – bez otwierania okien temperatura będzie odpowiednia. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli będzie łącznie 8 sal lekcyjnych i świetlica, dodatkowo powstanie mała sala do zajęć ruchowych z najmłodszymi. Każda sala, oprócz nowoczesnego wyglądu, będzie wyposażona w szybki internet, tablice interaktywne i odpowiednie materiały, które sprawią, że nauka będzie przyjemnością, a nie uciążliwym obowiązkiem. W każdej klasie znajdą się także 3 umywalki, które ułatwią dbanie o higienę i utrzymanie czystości w pracowniach.

- Z czterech sal na dole można wyjść od razu na zewnątrz i na pewno jest to idealne rozwiązanie, szczególnie w edukacji wczesnoszkolnej, gdzie ten ruch, to przewietrzenie się jest konieczne w pracy z tymi najmłodszymi dziećmi - mówi Dyrektor podstawówki.

Nowe przestrzenie już od września!

- Jesteśmy gotowi już teraz, od przyszłego miesiąca, gdyby było tutaj wyposażenie – wprowadzić dzieci, oczywiście po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie. Natomiast może dobrze, że jest ten czas, żeby na spokojnie przemyśleć – która klasa w której sali i będzie też czas, żeby zakupić niezbędne wyposażenie – też nowoczesne i na miarę tego wnętrza – dopowiada Adam Szadkowski.

Budowa odbyła się bez większych utrudnień dla uczniów, ale to nie koniec zmian w SP 141. Już wkrótce rozpocznie się budowa boiska wielofunkcyjnego z Budżetu Obywatelskiego i termomodernizacja.

Obecnie, dzięki współpracy z SP 205, w SP 141 uczy się blisko 420 uczniów w 19 oddziałach. Od nowego roku szkolnego SP 141 planuje przyjąć 3 oddziały pierwszoklasistów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Lubisz newsy na naszym portalu? Załóż bezpłatne konto, aby czytać ekskluzywne materiały z Łodzi i okolic.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy