Debaty przedwyborcze to fundament demokracji. Dwie niezależne łódzkie redakcje - portalu TuŁódź i Telewizji Toya postawiły na wspólne działania.
Debaty przedwyborcze portalu TuŁódź i Telewizji Toya
Pytania do obydwu debat przygotowaliśmy wspólnie. Programy poprowadzili Elżbieta Grzeszczuk-Chętko oraz Marek Krzciuk. Można je było oglądać zarówno, w telewizji, jak i na portalu.
- Na tym polega misja, realizowana przez wolne, niezależne media, żeby dać szansę wszystkim obywatelom zapoznania się z opiniami, programami wszystkich komitetów wyborczych
- mówi Barbara Mrozińska-Badura, prezes Telewizji Toya.
- Bardzo się cieszę z połączonych sił obydwu redakcji. Debaty to doskonała okazja do tego, by przekonać nieprzekonanych, by poszli na wybory, a także dać możliwość ugruntowania poglądów tym, którzy nie mają żadnych wątpliwości
- mówi Joanna Chrzanowska, szefowa redakcji TuŁódź.
W debacie senackiej wzięli udział: Krzysztof Kwiatkowski (kandydat niezależny), Artur Dunin (Pakt Senacki); Piotr Adamczyk (PiS) i Jan Tomaszewski (PiS) i Bogusław Ciupka (Konfederacja).
Wśród poruszonych kwestii była potrzeba utrzymania istnienia Senatu, stanowisko w sprawie polityki migracyjnej i kwestie, które wzbudziły spore emocje: gospodarka i prawo aborcyjne.
Pojawiły się również zapewnienia dotyczące programu socjalnego 500+, które od stycznia ma wynosić 800 zł.
Łódź, edukacja, ochrona zdrowia - to z kolei tematy, które podjęto podczas debaty "jedynek" do sejmu.
W studiu telewizyjnym stawili się: Dariusz Joński (KO), Tomasz Trela (Nowa Lewica), Tomasz Grabarczyk (Konfederacja), Ewa Szymanowska (Trzecia Droga). Zabrakło Zbigniewa Raua (PiS). Jego biuro poinformowało, że nie mógł się pojawić z uwagi na obowiązki służbowe.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.