Jakie potrawy zasmakują dzieciom? Poznajcie 5 niezawodnych przepisów
• Jabłkowe racuszki na bazie jogurtuPuszyste, złote i zabójczo pyszne. Jeśli Twoje dziecko uwielbia słodkie obiady, to ten z pewnością przypadnie mu do gustu. Trzy duże jabłka obrać, pokroić w kostkę i posypać cynamonem. Do miski wbić jajko, wlać jogurt naturalny (400 g), dodać łyżkę cukru i łyżkę cukru waniliowego, szczyptę soli oraz przesianą mąkę (2 szklanki). Zmiksować na gładkie ciasto. Powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Smażyć na newielkiej ilości oleju z każdej strony aż do uzyskania złotego koloru. Podawać posypane cukrem pudrem.
• Krem z cukinii
Dzieci lubią delikatne smaki, dlatego w ich przypadku świetnie sprawdza się krem z cukinii. Zaczynamy od pokrojenia jednej małej cebuli, jednego ząbka czosnku i cukinii (około 700g). Składniki wsypujemy do garnka i zalewamy trzema szklankami bulionu warzywnego. Gotujemy przez 20 minut. Do garnka dodajemy łyżkę masła i 50 g śmietany 30%. Blendujemy na gładko. Doprawiamy solą i pieprzem.
• Frytki z cukinii w skorupce z parmezanu
Cukinię umyć i pokroić w podłużne kawałki przypominające frytki. Każdy kawałek cukinii należy obtoczyć w bułce tartej, jajku a na końcu parmezanie. Tak przygotowane frytki piec w piekarniku aż będą rumiane i chrupiące. Podawać z dodatkiem koperkowego jogurtu.
• Śmietankowo-pomidorowy makaron z kurczakiem
Pierś z kurczaka pokroić w mniejsze kawałki, doprawić ulubionymi przyprawami (czosnek, tymianek) i podsmażyć na patelni z niewielką ilością tłuszczu. Do tak przygotowanego kurczaka dodajemy trzy łyżki kremowego serku mascarpone i 3 łyżki passaty pomidorowej. Doprawiamy solą, pieprzem i bazylią. Podawać z ulubionym makaronem.
• Kopytka
To klasyk, który nigdy nie wychodzi z mody. Do garnka wrzucić 10 obranych ziemniaków i ugotować je z odrobiną soli. Ugotowane ziemniaki rozgnieść i ostawić aż wystygną. Do ziemniaków dodać jedno jajko i 2,5 szklanki mąki pszennej oraz szczyptę soli. Przygotowane składniki wygnieść na jednolitą masę. Dla ułatwienia można podzielić ciasto na mniejsze części. Po wygnieceniu z ciasta formujemy wałeczki, które następnie dzielimy na kilkucentymetrowe kopytka. Gotujemy je w dużej ilości osolonej wody przez około 4 minuty (aż do wypłynięcia).
CZYTAJ TAKŻE >>> Nie tylko Manekin. Łódź może pochwalić się wieloma świetnymi naleśnikarniami [top 9]
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.